INTERNETJak naprawić błąd DNS?

Jak naprawić błąd DNS?

Błąd DNS związany jest z brakiem możliwości znalezienia serwera co w dużym skrócie oznacza brak możliwości buszowania w sieci. Istnieje kilka powodów występowania tego błędu i kilka metod, dzięki którym będziemy w stanie go naprawić. Polecamy lekturę dalszej części tekstu, aby dowiedzieć się jak poradzić sobie ze wspomnianym problemem.

 

Jak naprawić błąd DNS? - zdjęcie

 

Jedną z przyczyn może być zakłócenie działania serwera DNS przez awarię sieci.

Rozwiązanie problemu: Należy sprawdzić, czy komputer ma poprawnie działające połączenie sieciowe. W tym celu możemy dokładnie sprawdzić połączenie kablowe (czy ten przypadkiem nie jest wypięty), kartę sieciową (czy jest wykrywana poprawnie przez nasz komputer) lub router w przypadku sieci WiFi (sprawdzić diody odpowiadające za połączenie z Internetem i zrestartować router wyłączając go na kilkanaście sekund z prądu). Następnie należy wypingować inne komputery znajdujące się w sieci lub popularne serwisy internetowe poprzez konsolę CMD wpisując komendę ping IP INNEGO KOMPUTERA W SIECI lub ping nazwaserwisuinternetowego. Jeśli nasz komputer dalej nie łączy się z Internetem oznacza to, że przyczyna jest inna.

 

Jak naprawić błąd DNS? - zdjęcie 2

 

W tym wypadku możemy pokusić się o wpisanie adresów DNS (preferowanego oraz alternatywnego) i spróbować się połączyć za ich pośrednictwem. Aby to zrobić wchodzimy w Połączenia Internetowe > Właściwości >Ustawienia TCP i tam "na sztywno" wpisujemy adresy DNS naszego operatora. Aby je uzyskać w konsoli CMD wpisujemy ipconfig/all i na liście odnajdujemy adresy DNS, które należy przepisać.

Klikamy Zastosuj i próbujemy połączyć się z siecią. 

 

Jak naprawić błąd DNS? - zdjęcie 3

 

Niestety czasem zdarza się tak, że sprzęt który mamy jest na tyle stary, że może nie obsługiwać szyfrowania WEP i nie przypisywać automatycznie adresów IP. W tym wypadku należy zastanowić się nad zmianą karty sieciowej - jest to wydatek rzędu od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. W przypadku laptopów możemy zaopatrzyć się w zewnętrzną kartę sieciową WiFi USB.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: