MOBILEJak zainstalować Androida na komputerze PC

Jak zainstalować Androida na komputerze PC

Android - obecnie jeden z dwóch, obok iOS, najpopularniejszych, mobilnych systemów operacyjnych. Zarówno smartfony, jak i tablety z systemem od Google coraz częściej pełnią rolę urządzeń wszechstronnych, w wielu dziedzinach życia często zastępując tradycyjne komputery, laptopy, telefony czy chociażby przenośne konsole do gier i aparaty fotograficzne. Co więcej, system ten dostępny jest także w telewizorach (tzw. smart TV). Dzięki temu na ekranie naszego 42-calowego LCD możemy sprawdzać pocztę, buszować po sieci, czy oglądać teledyski na YouTube bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń. O prostocie obsługi i szybkości działania Androida z pewnością przekonały się już miliony użytkowników na całym świecie. Zapewne wielu z Was zastanawiało się, czy byłaby możliwość zainstalowania Androida na typowym komputerze klasy PC (tak stacjonarnym, jak i na laptopie). Poniższy tekst zademonstruje, że jest to możliwe! Zaczynamy...

 

Jak zainstalować Androida na komputerze PC - zdjęcie

 

Cała operacja nie jest bardzo skomplikowana, aczkolwiek wymaga trochę czasu. Na początku musimy wyposażyć się w specjalną paczkę instalacyjną, która została przygotowana przez twórców systemu Android. Jest to tzw. Android SDK. Całość nie zajmuje wiele miejsca na dysku i pobranie zajmuje dosłownie kilka sekund. My zajmiemy się wersją dla systemu Windows. Poza nią mamy także do wyboru wersje dla MacOS oraz Linux.

 

Jak zainstalować Androida na komputerze PC - zdjęcie 2

 

Proces instalacyjny

Cały proces instalacyjny początkowo wygląda standardowo - podobnie do szeregu innych programów. Użytkownik musi postępować według instrukcji pojawiających się na ekranie. Poniżej przykładowy przebieg instalacji Android SDK oraz konfiguracji środowiska Android dla peceta "postawionego" na 32-bitowym systemie operacyjnym Windows XP. Niemniej jednak, całość wygląda bardzo podobnie zarówno dla Windows Vista, jak i Windows 7. Na samym początku warto wspomnieć o jednym istotnym szczególe - Android SDK należy zainstalować w wybranym przez nas folderze na dowolnym dysku. Ten jednak w nazwie nie może zawierać polskich znaków oraz spacji, gdyż mogłoby to powodować błędy podczas użytkowania.

Kiedy już uda się nam pomyślnie przebrnąć przez cały proces instalacyjny, postępując według wyświetlanych instrukcji, przechodzimy do uruchomienia oraz pierwszych czynności konfiguracyjnych. Po pierwsze - decydujemy się na to, którą wersję Androida chcielibyśmy zainstalować. Najstarszą, która jest nadal wspierana przez niemal wszystkie dostępne na Google Play gry i aplikacje oraz jednocześnie najstabilniejszą jest Android 2.1 API7. Poniżej przedstawimy więc konfigurację tejże wersji.

 

Przechodzimy do odpowiedniej zakładki (Android 2.1) i wybieramy wszystkie dostępne pakiety. Następnie klikamy przycisk Install Packages i czekamy kilka chwil. Teraz następuje ich rozpakowywanie i instalacja. W międzyczasie będzie kilkukrotnie poproszeni o potwierdzenie chęci instalacji danego pakiety, zawsze wybierak YES.

 

Jak zainstalować Androida na komputerze PC - zdjęcie 3

 

Kiedy już uda nam się poprawnie zainstalować odpowiednią wersję systemu oraz wszystkich wymaganych pakietów, przechodzimy do nieco bardziej szczegółowej konfiguracji. W oknie programu wybieramy opcję NEW, a w polu Name podajemy nazwę (na przykład janmalinowski). Kolejny krok to wybór opcji Target i zaznaczenie tam zainstalowanej przez nas wersji Androida (w tym przypadku 2.1). Na samym końcu ustawiamy wartość w polu Size. Ta oznacza miejsce na dysku, jakie chcemy przeznaczyć na system Android. Dla bezpieczeństwa możemy wpisać 10GiB. Resztę opcji pozostawiamy bez zmian.

W ten oto sposób udało nam się zainstalować i skonfigurować system Google Android na dysku naszego komputera PC z Windowsem. Teraz pozostaje tylko restart sprzętu i gotowe!

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zainstalować Androida na komputerze PC

  • ~ Patol I jest wybór między win i android przy uruchamianiu?

PARTNERZY SERWISU: