SOFTWAREJak wykasować wiadomości i konwersacje ze skype

Jak wykasować wiadomości i konwersacje ze skype

Z różnych względów może zdarzyć się, że zapragniemy usunąć historię naszych rozmów z komunikatora internetowego. Niestety niektóre z programów opcję skasowania konwersacji mają dość mocno schowaną w gąszczu dostępnych opcji. Jednym z nich jest Skype. Jeśli chcielibyście usunąć wiadomości z tego właśnie komunikatora, a nie wiecie jak to zrobić, polecam zapoznanie się z poniższym poradnikiem. Tekst ten obrazowo pokaże Wam, krok po kroku w jaki sposób pozbyć się czasu i rozmów.

 

 

Na początku logujemy się do komunikatora Skype. Po zalogowaniu się w górnym pasku wybieramy pozycję Skype.

 

 

Z rozwiniętego menu wybieramy Prywatność.

 

 

Teraz na naszym ekranie powinno otworzyć się kolejne okno. Tutaj widzimy szereg dostępnych opcji. Nas jednak interesuje sekcja Przechowuj historię czatów. Jeżeli chcemy usunąć całą historię to klikamy w przycisk Wyczyść historię. Następnie trzeba jeszcze potwierdzić nasz wybór i gotowe. W ten oto sposób pozbyliśmy się wszystkich dotychczasowych rozmów, które zapisane były w pamięci programu.

 

 

Jeśli na przyszłość chcielibyśmy, aby konwersacje same po jakimś czasie ulegały skasowaniu, należy z rozwijanego menu w sekcji Przechowuj historię czatów wybrać odpowiednią opcję:

- Nie przechowuj,

- przez 2 tygodnie,

- przez miesiąc,

- przez 3 miesiące,

- całą historię.

 

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ Bodo Poradnik jest przestarzały. Może dotyczyć starych wersji Skype.