MOBILEJak zainstalować Firefoksa na Androidzie

Jak zainstalować Firefoksa na Androidzie

System Android daje użytkownikowi ogromne możliwości. Urządzenia z oprogramowaniem Google bardzo często zastępują komputery przenośne, konsole do gier oraz odtwarzacze multimedialne. Tablety oraz smartfony z Androidem są również używane do przeglądania stron internetowych. Co jeśli przeglądarka systemowa proponowana przez Google nam nie odpowiada i chcielibyśmy ją zmienić na taką, do której jesteśmy przyzwyczajeni? Nic trudnego! Poniżej znajduje się krótki poradnik nie tylko dla początkujących użytkowników Androida, który podpowie w jaki sposób szybko zainstalować przeglądarkę Firefoks w ich urządzeniu.

 

Jak zainstalować Firefoksa na Androidzie - zdjęcie

 

Najnowsza wersja Firefox spełnia wszystkie, stawiane przed przeglądarką wymagania. Jest szybka, prosta w obsłudze, nie zajmuje wiele miejsca i posiada wiele ciekawych opcji, które przydadzą się na co dzień (zapisywanie stron do plików PDF, możliwość doinstalowywania różnego rodzaju wtyczek, itd). Szerzej możecie przeczytać o niej w naszym zestawieniu najlepszych przeglądarek dla systemu Android. (https://procesor.pl/news/android-ranking-najlepszych-przegladarek-internetowych)

 

Od początku...

Jeśli chcemy korzystać z Firefoksa na naszym tablecie lub smartfonie należy za jego pomocą wejść na stronę internetową firefox.com/m i wybrać opcję pobierania (zielony przycisk).

 

Jak zainstalować Firefoksa na Androidzie - zdjęcie 2

 

Po wybraniu wspomnianej opcji, zostaniemy automatycznie przeniesieni do sklepu Google Play, gdzie zaś musimy kliknąć przycisk ZAINSTALUJ znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. Po akceptacji instalacji rozpoczyna się automatyczne pobieranie przeglądarki oraz jej instalacji. Pamiętajcie jednak, że najlepiej jest wykonywać opisywane czynności będąc połączonym z siecią poprzez WiFi. Korzystanie z internetu za pośrednictwem pakietów danych operatora może wiązać się z naliczaniem dodatkowych kosztów.

 

Po wszystkim zostaniemy powiadomieni poprzez odpowiedni komunikat, że przeglądarka Firefox została poprawnie pobrana i zainstalowana. Teraz wystarczy wejść w menu naszego smartfona i wybrać nowo utworzoną ikonę. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut i pozwala cieszyć się szeregiem nowych funkcji oferowanych przez produkt Mozilli.

 

Jak zainstalować Firefoksa na Androidzie - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zainstalować Firefoksa na Androidzie

  • ~ kolo Dlaczego firefox można zainstalować wyłącznie po zalogowaniu do googla? Skąd ta różnica na androidzie, że zawsze trzeba przejść przez logowanie?

PARTNERZY SERWISU: