MOBILEJak i czym otworzyć plik video H264?

Jak i czym otworzyć plik video H264?

Filmy w wysokiej rozdzielczości, ze świetną jakością obrazu oraz przestrzennym dźwiękiem zyskują popularność wraz z monitorami FullHD o dużej przekątnej oraz możliwością wykorzystania dużego telewizora jako monitora do komputera. Niestety aby odtworzyć pliki zapisane w formacie H264 niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie.

Po pierwsze kodeki. Najlepiej zainstalować najnowszą wersję pakietu filtrów FFDShow. W składzie znajdziemy wszystkie niezbędne kodeki, które pozwolą nam odtworzyć praktycznie każdy film. Oprócz tego przyda się odpowiedni program, który poradzi sobie z opanowaniem obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz dźwiękiem przestrzennym 5.1 lub 7.1. Przykładem takiego programu może być VLC media player. To bardzo zaawansowany, prosty w obsłudze i zupełnie darmowy program do odtwarzania filmów i muzyki w wielu najróżniejszych formatach, takich jak np. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.

Jak i czym otworzyć plik video H264? - zdjęcie

Warto również wspomnieć, że program VLC media player jest w stanie współpracować z cyfrowymi tunerami telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD. Na deser dostajemy ulepszone wsparcie dla dźwięku 5.1 oraz 7.1 oraz obsługę plików RealMedia.

Oczywiście program poradzi sobie z wyświetlaniem napisów, choć funkcjonalność ta nie działa tak dobrze, jak w innych programach. Mimo to program VLC media player ma inne zalety, takie jak możliwość dekodowania dźwięku ze ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus.Oprócz tego w najnowszej wersji znacząco poprawiono dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Jakby tego było mało, producenci zastosowali również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV co sprawia, że opisywany program jest jednym z najlepszych alternatyw przeznaczonych do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: