INTERNETGoogle Chrome: Praktyczne porady cz.1

Google Chrome: Praktyczne porady cz.1

Wydaje się, że korzystanie z przeglądarek internetowych jest proste. Oczywiście to prawda, ale pamiętając o kilku zasadach lub znając podstawowe triki, codzienna obsługa może być jeszcze prostsza i bardziej komfortowa. Tym razem zajmiemy się jedną z najpopularniejszych przeglądarek – Google Chrome.

 

Przeglądarka Google Chrome została stworzona przez giganta rynku komputerowego – Google. Nic więc dziwnego, że przeglądarka zyskała popularność w bardzo krótkim czasie i w niektórych krajach wyprzedziła konkurencję tj. Mozilla Firefox, Opera czy też Internet Explorer. Niektórzy użytkownicy jednak do dziś nie potrafią w pełni wykorzystać możliwości tej przeglądarki, a czasami wystarczy tylko kilka kroków, aby wszystko było o wiele prostsze. Przykład? To proste – logowanie.

 

Większość użytkowników włącza przeglądarkę i nie zwraca uwagi na dodatkowe opcje. A w Google Chrome wystarczy się zalogować, aby mieć np. dostęp do historii, zakładek i ulubionych stron z każdego urządzenia tj. laptopa, komputera stacjonarnego, smartfona, tabletu itp. Aby się zalogować, należy posiadać konto Google czyli np. założyć pocztę Gmail. 

 

Google Chrome: Praktyczne porady cz.1 - zdjęcie

 

W pierwszej kolejności uruchamiamy program Google Chrome i kierujemy się na stronę startową np. www.google.pl. Następnie w prawym górnym rogu klikamy na przycisk „Zaloguj”. W kolejnym kroku dodajemy nowe konto wpisując swój adres e-mail poczty Gmail oraz hasło. 

 

Google Chrome: Praktyczne porady cz.1 - zdjęcie 2

 

Teraz po zalogowaniu i powrocie na stronę www.google.pl po kliknięciu na okrągły przycisk w prawym górnym rogu uzyskamy dostęp do podstawowych ustawień konta. 

 

Google Chrome: Praktyczne porady cz.1 - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: