MOBILEJak zainstalować Skype?

Jak zainstalować Skype?

Skype to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najlepszych komunikatorów internetowych, który umożliwia prowadzenie rozmów głosowych oraz rozmów wideo. Sprawdźmy więc, jak zainstalować to narzędzie i rozpocząć korzystanie.

Zanim przejdziemy do instalacji programu Skype, warto poświęcić chwilę na wyjaśnienie jego działania. Otóż Skype to najpopularniejszy darmowy komunikator na świecie, umożliwiający przeprowadzanie rozmów wideo, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, a także prowadzenie rozmów głosowych. Podstawowe funkcje obejmują możliwość dodawania znajomych, katalogowania ich na podstawie kilku kryteriów (dostępni, ostatnio aktywni, bliscy znajomi) itp. Program posiada zaawansowaną wyszukiwarkę osób, wsparcie dla emotikonek, możliwość zmiany statusu, dodawania opisu itd. Menu programu jest bardzo przejrzyste i intuicyjne, dzięki czemu nawet początkujący poradzą sobie ze wszystkimi opcjami.

Jak zainstalować Skype? - zdjęcie

Aby skorzystać z funkcji programu Skype, należy go pobrać, a następnie zainstalować podążając za wskazówkami podawanymi przez instalator. Po instalacji uruchamiamy program, a następnie logujemy się na swoje konto podając login oraz hasło. Jeśli nie posiadamy konta, możemy je założyć podczas uruchamiania, lub za pośrednictwem strony domowej Skype – www.skype.com. Rejestracja jest bardzo prosta – wystarczy podać swoje imię i nazwisko, hasło do konta oraz adres e-mail, opcjonalnie możemy również podać informacje dotyczące profilu, czyli język, miasto, datę urodzenia itp. Po podaniu wszystkich niezbędnych danych akceptujemy warunki, zakładamy konto, a następnie logujemy się na nie korzystając ze swojego loginu i hasła.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: