MOBILEKonwertowanie MP3 – jakiego programu użyć?

Konwertowanie MP3 – jakiego programu użyć?

Obecnie format MP3 to niezaprzeczalny lider popularności jeśli chodzi o nośnik muzyczny. Używamy go na telefonach, komputerach, tabletach, telewizorach – dosłownie wszędzie. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu chcemy przerobić muzykę w formacie MP3 na inny format aby np. polepszyć jakość dźwięku. Jak więc to zrobić i z jakiego programu skorzystać?

Jeśli chcemy przerobić inny plik muzyczny na format MP3 lub odwrotnie, musimy skorzystać ze specjalnego programu, gdyż ręczna zmiana rozszerzenia nic nie da. Możemy do tego celu skorzystać z programu Free Audio Editor, który nie tylko zmieni rozszerzenie pliku (obsługa MP3, WAV, WMA, OGG etc.), ale również pozwoli na prostą edycję dźwięku tj. wyrównanie poziomów, podbicie basów, wyczyszczenie szumów itp.

Konwertowanie MP3 – jakiego programu użyć? - zdjęcie

Oprócz podstawowych funkcji edytowania, takich jak wycinanie, kopiowanie, kasowanie fragmentu, usuwanie ciszy, wklejanie, wklejanie z pliku, miksowanie, miksowanie z pliku, opisywana aplikacja umożliwia również zastosowanie efektów dźwiękowych. Możemy więc zastosować efekt wzmocnienia dźwięku, wyciszenia, zastosować normalizację, equalizację, efekt delay, flanger i wiele, wiele innych. Co więcej, program Free Audio Editor wyposażono w możliwość nagrywania dźwięku z urządzeń podłączonych do wejścia na karcie dźwiękowej, np. mikrofonu.

Na uwagę zasługuje także narzędzie do zgrywania ścieżek dźwiękowych z płyt CD. Za pośrednictwem CD Rippera możliwe jest przekopiowane muzyki z płyty CD i eksport do takich formatów, jak MP3, WMA, WAV czy OGG. Poza tym, aplikacja posiada również możliwość wypalania płyt z muzyką w różnych formatach. Reasumując, nawet, jeśli chcemy tylko przerobić muzykę w formacie MP3 na inny format lub odwrotnie, warto wyposażyć się w nieco bardziej zaawansowany program, który zaoferuje wiele innych funkcji. Konwersja plików jest dość prosta i zazwyczaj ogranicza się do uruchomienia plików za pomocą programu, wybraniu odpowiednich opcji konwersji i wyboru formatu docelowego. W zależności od mocy obliczeniowej komputera, konwersja kilkunastu plików może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: