MOBILEJak znaleźć napisy do filmu?

Jak znaleźć napisy do filmu?

Tytułowe pytanie wydaje się dość proste, ale obecnie, w dobie ogromnej ilości najróżniejszych seriali i filmów znalezienie odpowiednich napisów w sieci jest nie lada wyczynem. Na szczęście naprzeciw wszystkim potrzebom wychodzą programiści, którzy tworzą odpowiednie aplikacje przeznaczone do tego celu. Przykładem jest Sublight. Sprawdźmy, jak to działa.

 

Sublight to bardzo niewielkie, proste w obsłudze, bezpłatne i bardzo funkcjonalne narzędzie umożliwiające pobieranie napisów do filmów, programów i seriali z Internetu. Oczywiście w bazie danych kilku milionów napisów można znaleźć opracowania w niemal 50 różnych językach,  w tym również polskim. Największą zaletą jest prostota obsługi, dzięki czemu nawet początkujący poradzą sobie ze wszystkimi funkcjami i opcjami. Interfejs jest bardzo prosty, czytelny i pozbawiony zbędnych gadżetów. 

 

Wszystkie dostępne funkcje zostały pogrupowane i umieszczone w specjalnych katalogach ulokowanych w górnej części okna programu, dzięki czemu wszystko jest wygodne i dostępne po kilku kliknięciach. Za pomocą programu Sublight można nie tylko wyszukiwać napisy do wybranych filmów , ale również tworzyć biblioteki filmów, publikować własne wersje napisów czy też konfigurować program według własnych preferencji. 

 

Jeśli chodzi o główną funkcjonalność programu, czyli wyszukiwanie napisów, twórcy programu postawili na wygodę oraz szybkość. Użytkownik sam decyduje, czy wyszukiwanie ma się odbywać tradycyjnie po wpisaniu tytułu filmu lub serialu, czy też po wczytaniu konkretnego pliku multimedialnego do programu i wyszukanie napisów dopasowanych do danej produkcji. Co ciekawe, program pozwala filtrować wyszukane pozycje względem ich języka, a w przypadku np. seriali również odcinka, epizodu czy roku produkcji.

 

Po pobraniu i instalacji programu Sublight uruchamiamy go, a następnie logujemy się na swoje konto lub zakładamy je np. za pomocą konta Google. 

 

Jak znaleźć napisy do filmu? - zdjęcie

 

Po chwili pojawi się okno powitalne z podstawowymi funkcjami. Możemy samodzielnie wpisać tytuł filmu, lub przeciągnąć plik z filmem w odpowiednie miejsce, aby wyszukać napisy do konkretnego materiału. Warto również wybrać preferowany język wyszukiwanych napisów. 

 

Jak znaleźć napisy do filmu? - zdjęcie 2

 

Po wyszukaniu napisów pojawią się one na liście. Możemy je zapisać w dowolnym miejscu, np. w katalogu z filmem. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: