MOBILEJak załączać pliki do maili w Androidzie

Jak załączać pliki do maili w Androidzie

Nowoczesne smartfony z systemem Android to rozbudowane urządzenia wielofunkcyjne. Nie służą już tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Bardzo często zastępują odtwarzacze multimedialne i pełnią funkcję mobilnych biur zastępując przenośne komputery. Dzięki smartfonom możemy między innymi wysyłać wiadomości e-mail z załącznikami. Niestety nie każdy wie, jak szybko wysłać jeden lub kilka plików poprzez mobilną pocztę elektroniczną. Poniższy poradnik krok po kroku zademonstruje, jak dodawać załączniki do wysyłanych wiadomości. 

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie

 

Domyślą skrzynką pocztową w urządzeniach z systemem Android jest rzecz jasna Gmail. Każde urządzenie ma fabrycznie zainstalowanego mobilnego klienta poczty Google. Ten jest dość prosty w obsłudze (jego działanie opisywaliśmy w jednym z poprzednich poradników), więc nie powinien sprawić problemu nawet początkującym użytkownikom. Jeśli wysyłając maila, chcielibyśmy załączyć jakiś plik (zdjęcie, filmik, dokument lub cokolwiek innego) można to zrobić na dwa różne sposoby.

 

1. Przed napisaniem wiadomości wyszukujemy plik/pliki, które chcemy wysłać. W poniższym przykładzie są to zdjęcia. Wchodzi więc do GALERII i klikamy w ikonę trzech połączonych ze sobą punktów (prawy górny róg). Teraz przy miniaturkach zdjęć wyświetlone zostały niewielkie kwadraciki. Te służą do zaznaczania plików, które później będziemy chcieli wysłać jako załącznik.

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 2 Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 3

 

 

 Klikamy więc na te, które mają zostać dołączone do wiadomości następnie wybieramy UDOSTĘPNIJ. 

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 4 Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 5

 

Wyświetlona zostanie lista opcji. Nas interesuje Gmail. Klikamy więc w niego.Zostajemy automatycznie przeniesieni do kreatora wiadomości e-mail. Teraz wystarczy tylko podać odbiorcę oraz wpisać temat i treść wiadomości, następnie kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu w celu wysłania e-maila.

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 6 Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 7

 

2. Z menu głównego naszego telefonu wybieramy ikonę oznaczoną jako Gmail.

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 8

 

Następnie klikamy w ikonkę koperty z plusem (prawy górny róg) w celu wejścia do kreatora nowych wiadomości. Kiedy już wpiszemy odbiorcę, temat oraz treść emaila, klikamy w przycisk odpowiedzialny za systemowe menu podręczne.

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 9 Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 10

 

Na ekranie pojawi się kilka dodatkowych opcji, z których wybieramy ZAŁĄCZ PLIK. Następnie wybieramy lokalizację, w której znajduje się plik do wysłania. U nas będzie to mp3. Z listy piosenek wybieramy tę, którą chcemy przesłać i gotowe. Wiadomość została ukończona.

 

Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 11 Jak załączać pliki do maili w Androidzie - zdjęcie 12

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak załączać pliki do maili w Androidzie

  • ~ mab A jak załączyć np plik pdf na portalu olx?

PARTNERZY SERWISU: