INTERNETJak założyć fotobloga

Jak założyć fotobloga

Fotoblog to specyficzna odmiana bloga, gdzie zamiast tekstu użytkownicy umieszczają zdjęcia. Fotoblogi, podobnie jak normalny blog mogą być tematyczne. Spotkać się możemy między innymi z fotoblogami kulinarnymi, motoryzacyjnymi, jednak najpopularniejsze są fotoblogi modowe, gdzie umieszczane są różnego rodzaju inspiracje dotyczące ubioru. Jeżeli chcielibyście sami prowadzić fotobloga to poniższy poradnik podpowie Wam, jak go założyć.

 

Cały proces jest dość prosty i nie wymaga wiedzy w zakresie tworzenia stron internetowych czy programowania. Wystarczy, że skorzystamy z usług jednego z najpopularniejszych serwisów oferujących możliwość założenia fotobloga. My proponujemy blog.pl.

 

Jak założyć fotobloga - zdjęcie

 

Aby założyć swojego pierwszego fotobloga, w oknie przeglądarki wpisujemy www.blog.pl. Następnie na stronie głównej klikamy w przycisk załóż bloga. Teraz, w celu założenie fotobloga wybieramy zakładkę Foto blog (prawa strona ekranu). Następnie wpisujemy nazwę naszego fotobloga oraz wybieramy domenę. Poniżej pola wyboru domeny znajduje się rozwijane menu z kategoriami tematycznymi. Wybieramy tę, która najbardziej odpowiada tematyce naszego przyszłego fotobloga.

 

Jak założyć fotobloga - zdjęcie 2

 

Kolejnym krokiem jest akceptacja regulaminu serwisu oraz rejestracja. Podczas rejestracji musimy podać nasz adres-email oraz ustalić hasło, dzięki któremu będziemy logować się do serwisu blog.pl w celu dodawania treści na fotobloga. Po podaniu adresu e-mail, na naszą skrzynkę zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca. Otwieramy ją i klikamy w link weryfikacyjny, dzięki któremu aktywujemy nasze konto na blog.pl.

 

Jak założyć fotobloga - zdjęcie 3

 

Od tej chwili możemy już w pełni korzystać z serwisu i dodawać zdjęcia do naszego nowo założonego fotobloga.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: