KOMPUTERJak zdalnie sterować komputerem?

Jak zdalnie sterować komputerem?

Zdalne sterowanie własnym komputerem oraz dostęp do zawartości dysku twardego z każdego miejsca na świecie to z pewnością marzenie niejednego z Was. W dalszej części tekstu wyjaśnimy, jak w prosty sposób można zdalnie przejąć kontrolę nad własnym komputerem! Jedyne, co będzie nam potrzebne to odpowiedni program oraz połączenie z internetem.

 

Jak zdalnie sterować komputerem? - zdjęcie

 

W sieci jest sporo programów, które umożliwiają zdalne wykonywanie operacji na naszym domowym czy firmowym komputerze. Niektóre z nich są płatne, inne zaś dostępne zupełnie za darmo. Te drugie jednak, zazwyczaj nie oferują dostatecznej funkcjonalności i często nie działają tak, jakbyśmy się tego spodziewali. Niemniej jednak wśród nich znaleźć możemy kilka wyjątków. Należy do nich na pewno program o nazwie TeamViewer. Co ważne, za pomocą tego programu możemy mieć dostęp do naszego PC nie tylko z poziomu innego komputera, ale także poprzez nasz smartfon z Androidem. Jak to działa?

 

Na początku instalujemy TeamViewera na komputerze sterującym (np laptopie, który możemy mieć zawsze przy sobie). Następnie zaś musimy zainstalować program na komputerze, którym chcemy sterować (np. nasz domowy PC).

 

Kolejny krok to wprowadzenie na komputerze sterującym tzw. Identyfikatora partnera komputera STEROWANEGO. W tym celu należy wybrać Zdalne sterowanie komputerem, a następnie kliknąć połącz z partnerem. Teraz potrzebne nam będzie także hasło, które wyświetlone zostanie na komputerze docelowym. Po wpisaniu hasła po chwili powinien pojawić się pulpit komputera STEROWANEGO. Od tej chwili mamy pełny dostęp do naszego domowego peceta.

 

Jak zdalnie sterować komputerem? - zdjęcie 2

 

Jeżeli będziemy chcieli wymieniać pliki miedzy dwoma komputerami (sterującym i sterowanym), należy wybrać opcję Transfer plików, a tam wskazać folder docelowy oraz plik, który chcemy przenieść i kliknąć Odbierz lub Wyślij.

 

Jak zdalnie sterować komputerem? - zdjęcie 3

 

Do sterowania komputerem za pomocą urządzenia z Androidem potrzebna będzie dodatkowa aplikacja mobilna, która również dostępna jest za darmo.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: