KOMPUTERJak zdalnie włączyć komputer?

Jak zdalnie włączyć komputer?

Czy zdalne włączanie komputera jest możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy jego wcześniejsze konfiguracja oraz konieczność spełnienia kilku prostych warunków. Do zdalnego uruchamiania komputera służy jednak z opcji w BIOSie. Nazywa się ona Wake On LAN. Jak ją uruchomić, opiszemy w dalszej części tekstu.

 

Jak zdalnie włączyć komputer? - zdjęcie

 

Niemal każdy komputer posiada w BIOSie opcję Wake On LAN. Ta pozwala na zdalne uruchamianie komputer przez Internet. Jednak jednym z warunków, które należy spełnić, aby włączyć komputer zdalnie, jest konieczność połączenia go z routerem poprzez kabel Ethernet (standardowy kabel internetowy). Całość niestety nie działa w przypadku połączenia WiFi. Aby uruchomić opcję Wake On LAN, uruchamiamy ponownie komputer, aby dostać się do BIOSu. W zależności od producenta płyty głównej mogą to być inne kombinacje klawiszy. Dokładny sposób dostania się do menu BIOS opisaliśmy TUTAJ. Kiedy już uzyskamy dostęp do BIOSu, odnajdujemy opcję Wake On LAN i przełączamy z trybo OFF na ON, a następnie uruchamiamy ponownie komputer z zachowaniem nowych ustawień.

 

 

Jak zdalnie włączyć komputer? - zdjęcie 2

 

Teraz pora pobrać jeden z programów, które pozwolą nam uruchomić komputer zdalnie przy włączonej opcji Wake On LAN. Jednym z prostszych w obsłudze będzie WakeOnLAN 1.7 (www.aquilatech.com). Poza włączaniem, umożliwia on także wyłączanie oraz restartowanie komputerów znajdujących się w sieci z włączoną opcją Wake On LAN.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: