INTERNETJak zmienić IP?

Jak zmienić IP?

Jeśli ktoś bardzo dużo czasu spędza w sieci doskonale wie, że anonimowość to kwestia iluzoryczna. Jedynym rozwiązaniem może być zmiana adresu IP, choć nie w każdym przypadku jest to możliwe. Sprawdźmy jak to zrobić i czy to w ogóle coś da.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie IP posiadamy - jest to zazwyczaj zapisane w umowie z dostawcą internetu. Już na początku warto zaznaczyć, że jeśli posiadamy statyczne IP, jego zmiana bez zgody usługodawcy jest praktycznie niemożliwa, a każde „siłowe” działania mogą skutkować zerwaniem umowy z ustanowieniem kary. Warto jednak spróbować, choć poniższy sposób nie gwarantuje skuteczności - raz zadziała, raz nie.

W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start, wybieramy Panel Sterowania, a w nim klikamy dwukrotnie na Sieć i Internet. Następnie wybieramy Połączenia sieciowe i z listy dostępnych kart sieciowych wybieramy aktywną, która zapewnia połączenie z Internetem. Klikamy na danej karcie sieciowej prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy właściwości.

Jak zmienić IP? - zdjęcie

Następnie klikamy na Protokół internetowy (TCP/IP) i ponownie wybieramy Właściwości. Tam zaznaczamy Użyj następującego adresu IP i wpisujemy inny adres IP. Niestety sposób ten nie zawsze działa – najskuteczniejszym sposobem jest zgłoszenie prośby o dynamiczny adres IP u dostawcy Internetu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: