INTERNETJak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums?

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums?

Jeśli chcemy dokonać edycji zdjęć znajdujących się w naszej bibliotece Picasa Web Albums możemy wykorzystać dwie metody: edycję w programie komputerowym Picasa lub wariant online, wykorzystujący Google+. My stawiamy na szybszą i łatwiejszą edycję sieciową, która nie wymaga od nas instalacji dodatkowego oprogramowania.

 

W tym celu wejdź na stronę zdjęcia i rozszerz zakładkę Czynności. Tam wybierz opcję Edytuj w Google+.

 

 

Następnie po raz drugi musisz wybrać opcję Edytuj.

 

 

Narzędzia do edycji załadują się po prawej stronie. Masz możliwość dokonania autokorekty, według ustalonych przez siebie ustawień: wybierz opcję dostosuj, następnie przesuń pasek z Wył na . Reszta operacji opiera się na suwakach, a efekt jest widoczny od razu.

 

 

Jeśli efekty autokorekty są niesatysfakcjonujące, możesz wykorzystać funkcję manualnych poprawek podstawowych, w których można odnaleźć opcję poprawek selektywnych, wpływających jedynie na część zdjęcia. W tym miejscu możesz również kadrować zdjęcia oraz zwiększać ostrość.

 

 

Ostatnim panelem narzędziowym są poprawki twórcze, które składają się z atrakcyjnych filtrów mogących zmienić zdjęcie nie do poznania. Po wybraniu interesującego nas stylu fotografii możliwe jest dostosowanie jego natężenia oraz wprowadzenia efektu winietowania lub rozmycia.

 

 

W edytorze online można nanieść ramki na zdjęcia i zastosować efekt znany ze zdjęć wykorzystujących technologię HDR. Wszystkie operacje, które przeprowadzamy podczas edycji możemy cofnąć aż do momentu wybrania opcji Zakończ edytowanie, która zapisuje wszystkie zmiany.

 

2+2=