INTERNETJak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums?

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums?

Jeśli chcemy dokonać edycji zdjęć znajdujących się w naszej bibliotece Picasa Web Albums możemy wykorzystać dwie metody: edycję w programie komputerowym Picasa lub wariant online, wykorzystujący Google+. My stawiamy na szybszą i łatwiejszą edycję sieciową, która nie wymaga od nas instalacji dodatkowego oprogramowania.

 

W tym celu wejdź na stronę zdjęcia i rozszerz zakładkę Czynności. Tam wybierz opcję Edytuj w Google+.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie

 

Następnie po raz drugi musisz wybrać opcję Edytuj.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie 2

 

Narzędzia do edycji załadują się po prawej stronie. Masz możliwość dokonania autokorekty, według ustalonych przez siebie ustawień: wybierz opcję dostosuj, następnie przesuń pasek z Wył na . Reszta operacji opiera się na suwakach, a efekt jest widoczny od razu.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie 3

 

Jeśli efekty autokorekty są niesatysfakcjonujące, możesz wykorzystać funkcję manualnych poprawek podstawowych, w których można odnaleźć opcję poprawek selektywnych, wpływających jedynie na część zdjęcia. W tym miejscu możesz również kadrować zdjęcia oraz zwiększać ostrość.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie 4

 

Ostatnim panelem narzędziowym są poprawki twórcze, które składają się z atrakcyjnych filtrów mogących zmienić zdjęcie nie do poznania. Po wybraniu interesującego nas stylu fotografii możliwe jest dostosowanie jego natężenia oraz wprowadzenia efektu winietowania lub rozmycia.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie 5

 

W edytorze online można nanieść ramki na zdjęcia i zastosować efekt znany ze zdjęć wykorzystujących technologię HDR. Wszystkie operacje, które przeprowadzamy podczas edycji możemy cofnąć aż do momentu wybrania opcji Zakończ edytowanie, która zapisuje wszystkie zmiany.

 

Jak edytować online zdjęcia w Picasa Web Albums? - zdjęcie 6

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: