MOBILEProgram do blokowania stron

Program do blokowania stron

Obecnie sieć internetowa to olbrzymia skarbnica wiedzy, rozrywki i informacji, choć niestety nie brakuje w niej treści nieodpowiednich dla osób w młodym wieku. Rodzice mimo sporej dozy uwagi i troski nie są w stanie uchronić swojej pociechy przed szkodliwym działaniem niektórych witryn. Na szczęście możemy zainstalować odpowiednie narzędzia, które pomogą nam w dbaniu o bezpieczeństwo w sieci.

Co prawda możemy zastosować filtr rodzinny w przeglądarce internetowej lub po prostu zakazać dziecku odwiedzania stron o podejrzanej renomie, ale o wiele lepszym, pewniejszym i skuteczniejszym sposobem jest zainstalowanie odpowiedniego programu, który nie tylko zablokuje nieodpowiednie strony i treści w internecie, ale również zadba o wiele innych aspektów wykorzystania komputera przez młodego użytkownika. Przykładem takiego programu może być Beniamin. Co prawda jest to tylko wersja demonstracyjna pozwalająca na wykorzystanie wszystkich funkcji przez 14 dni od momentu instalacji, ale z pewnością pokaże, do czego zdolne są tego typu programu.

Otóż Beniamin to zaawansowany, choć prosty i intuicyjny w obsłudze program do kontroli rodzicielskiej. Testowa wersja programu pozwala nadzorować dostęp pociech do różnych usług internetowych z możliwością całkowitego odcięcia dostępu do wybranych witryn WWW. Za pomocą tego narzędzia możemy ograniczyć lub całkowicie zablokować dostęp do różnych stron o tematyce informacyjnej, religijnej, sekciarskiej, erotycznej etc. Oprócz tego użytkownik, a konkretniej rodzic może definiować własne kryteria blokowania np. poprzez eliminację stron zawierających określone słowa. Przydatną jest również funkcja czarnych i białych stron, czyli witryn, do których dziecko ma dostęp oraz tych, które nie zostaną w ogóle uruchomione.

Program do blokowania stron - zdjęcie

Rodzice lub administratorzy z pewnością docenią prostą i intuicyjną obsługę, dzięki czemu nawet użytkownik bez doświadczenia będzie w stanie szybko i sprawnie ustawić wszystkie opcje i dodatki. Oczywiście Beniamin zbiera wszystkie informacje na temat aktywności użytkownika (dziecka) podczas nieobecności rodzica, dzięki czemu będzie on w stanie sprawdzić historię odwiedzanych stron podczas jego nieobecności. Ciekawym dodatkiem jest funkcja limitu czasowego, w którym dziecko będzie mogło korzystać z sieci. Na uwagę zasługuje także możliwość zablokowania pobierania plików z sieci, dzięki czemu dziecko nie ściągnie na komputer żadnego wirusa, pirackiego oprogramowania lub plików multimedialnych.

Obecnie korzystanie z internetu jest tak powszechne, jak słuchanie radia lub oglądanie telewizji. Niestety w internecie nie ma ram czasowych, w których dozwolone są różne treści, dlatego też warto sprawować kontrolę nad nieletnim użytkownikiem przez cały czas.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: