INTERNETJak zmienić stronę startową w Operze?

Jak zmienić stronę startową w Operze?

Obecnie na rynku jest kilka niezwykle popularnych, darmowych przeglądarek internetowych. To, którą z nich wybieramy zależy tak naprawdę od naszych osobistych preferencji i przyzwyczajeń, gdyż wszystkie z nich oferują podobne funkcjonalności. Wśród nich znajdziemy między innymi Operę, która już od lat konkuruje z takimi gigantami, jak Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz od pewnego czasu Google Chrome. Jeśli właśnie zaczynacie swoją przygodę z przeglądarką Opera i nie wiecie w jaki sposób ustawić stronę startową to poniższy poradnik może okazać się bardzo pomocny. Zapraszamy do lektury.

 

Jak zmienić stronę startową w Operze? - zdjęcie

 

Ustawienie strony startowej w przeglądarce Opera nie jest skomplikowane i nawet nieco mniej doświadczonym użytkownikom nie powinno zajść wiele czasu. Od czego zacząć?

Na początku uruchamiamy przeglądarkę i do paska adresu wpisujemy stronę, która ma być startową. Następnie wciskamy jednocześnie klawisze Ctrl + F12. W oknie, które się pojawi wybieramy Użyj bieżącej, co spowoduje ustawienie aktualnie wyświetlanej strony jako stronę startową.

Jeśli zaś zawsze po odpaleniu przeglądarki ma być wyświetlana ustawiona przez nas strona startowa to należy z listy widocznej poniżej wybrać opcję Przejdź do strony głównej. Gotowe. W ten oto sposób ustawiliśmy stronę startową w przeglądarce Opera.

 

Jak zmienić stronę startową w Operze? - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: