KOMPUTERJak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

 

Obecnie dostępne aparaty fotograficzne, również te wbudowane w smartfony, wykonują zdjęcia w bardzo dużej rozdzielczości. Wysoka rozdzielczość to również duży rozmiar zdjęcia, co może być problemem przy próbie wysłania kilku fotografii z wakacji na przykład za pomocą wiadomości e-mail. Jak szybko zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

 

 

 

Sposobów jest wiele, ale najprostszy i dostępny dla każdego to edycja zdjęcia w programie Paint, który jest obecny praktycznie na każdym komputerze z systemem Windows.

 

 

 

W pierwszej kolejności otwieramy zdjęcie, które chcemy zmniejszyć w programie Paint i naciskamy na opcję Zmień rozmiar.

 

 

 

 

W następnym kroku możemy wybrać nową rozdzielczość zdjęcia. Gdy rozdzielczość bazowa jest bardzo wysoka, zmniejszenie jej nawet o połowę nie popsuje jakości zdjęcia, jeśli będzie ono wyświetlane na komputerze lub smartfonie. Po dokonaniu korekty, wystarczy zapisać nową wersję zdjęcia.

 

 

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ Kleo Do niczego ta informacja, takie coś to każdy wie ale niech w telefonie zapisują się zdjęcia a nie jakieś dziadostwo 2 razy szersze od tapety, nie zamierzam tapetować pokoju chcę po prostu zdjęcia, filmy po 1,5 GB gdy taki film może zająć 100mb, też mi smartfony