MOBILEJak zrobić emotikony na Instagramie?

Jak zrobić emotikony na Instagramie?

Wiele osób nie wie czym są emotikony, choć mimowolnie stosuje je w wiadomościach SMS czy w komunikatorach internetowych. W wielkim skrócie, są to tzw. „buźki” czyli kilka symboli tworzących np. uśmiechniętą twarz. Sprawdźmy, jak tego typu emotikony zrobić na Instagramie.

Niestety Instagram domyślnie nie obsługuje emotikon, ale wystarczy zainstalować pewną aplikację na urządzeniu mobilnym, aby załatać tę lukę. W tym celu przechodzimy do sklepu Google Play, a następnie wyszukujemy i instalujemy dodatek o nazwie Cool Symbols Emoji Emoticon.

Jak zrobić emotikony na Instagramie? - zdjęcie

Po chwili aplikacja zostanie zainstalowana na wybranym urządzeniu (musi być podłączone do Internetu). Po uruchomieniu aplikacji pojawi się możliwość zmiany wyglądu i kilku opcji, ale one nie wpłyną na ogólne wrażenia z korzystania z aplikacji. Po ustawieniu wszystkich opcji można zamknąć program. Od tej chwili na górnym pasku powiadomień pojawi się ikonka przedstawiająca serce – oznacza to, że program jest w stanie gotowości.

Jak zrobić emotikony na Instagramie? - zdjęcie 2

Od tej chwili korzystając np. z Instagrama, podczas pisania wiadomości lub postu wystarczy rozwinąć pasek powiadomień, a następnie wybrać opcję „Character symbols”  lub „Image symbols” i wybrać emotikonkę, którą chcemy wstawić.

Jak zrobić emotikony na Instagramie? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: