KOMPUTERJak zrobić znak wodny w Wordzie?

Jak zrobić znak wodny w Wordzie?

Jeśli chcemy odpowiednio oznaczyć nasz dokument napisany w Wordzie w taki sposób, aby jasno było wiadomo, że to my jesteśmy jego autorami i nie chcemy, żeby po wydrukowaniu był on powielany to najlepiej jest wstawić znak wodny (tzw. watermark). To jedno z najpopularniejszych zabezpieczeń. Niestety nie każdy wie, jak go użyć. Poniższy poradnik przedstawi krok po kroku instrukcję wstawiania do dokumentu znaku wodnego.

 

 

 

Znak wodny może występować w dwóch postaciach - tekstowej lub obrazkowej. Jeżeli chcemy wstawić tekstowy znak wodny należy:

- otworzyć dokument, który chcemy oznakować,

- z karty w górnym menu wybieramy opcję Układ Strony,

- Wchodzimy do grupy Tło strony, a następnie klikamy w Znak wodny.

Mamy możliwość wyboru jednego z predefiniowanych znaków lub opcję pozwalającą nam stworzyć własny.

 

Jak zrobić znak wodny w Wordzie? - zdjęcie

 

Jeśli chcemy zrobić własny tekstowy znak wodny należy w oknie dialogowym wybrać Tekstowy znak wodny i zaznaczyć jeden z gotowych już tekstów lub wpisać własny w odpowiednim polu. Teraz możemy jeszcze sformatować znak poprzez wybranie odpowiedniego koloru, rodzaju i rozmiaru czcionki, itp. Klikamy OK i gotowe.

 

Jak zrobić znak wodny w Wordzie? - zdjęcie 2

 

Przy wstawianiu obrazkowego znaku wodnego wybieramy opcję Obrazkowy znak wodny, a następnie klikamy w Wybierz obraz. Teraz z dysku wybieramy taki obrazek, który najbardziej nam odpowiada i klikamy Wstaw.

 

Warto pamiętać, że wstawione przez nas znaki wodne będą widoczne dopiero po wydrukowaniu dokumentu lub w podglądzie wydruku strony.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: