TECHNOLOGIENajlepsze klawiatury 2014 - ranking

Najlepsze klawiatury 2014 - ranking

TECHNOLOGIE 0

Klawiatura to urządzenie, z którego bezpośrednio wydajemy polecenia naszemu komputerowi. Razem z myszką lub touchpadem tworzą nierozerwalny duet, bez którego ciężko byłoby sobie poradzić. W związku z tym, że różni użytkownicy mają różne oczekiwania co do klawiatury, postanowiliśmy stworzyć ranking tych, naszym zdaniem, najlepszych, które pojawiły się w 2014 roku na sklepowych półkach. Poniżej znajdziecie po jednej, wybranej przez nas klawiaturze dla graczy, do użytku domowego, do pracy oraz klawiatury, która ma najlepszy stosunek ceny do jakości oraz oferowanych funkcji. Zaczynamy!

 

 

Mad Catz S.T.R.I.K.E. 7

 

Dane techniczne i cena:

Typ klawiatury: wysokoprofilowa, podświetlana

Klawisze: membranowe, stykowe

Wymiary i waga: 520 x 244 x 45 mm, 1850g

Typ komunikacji: przewodowy

Interfejs: USB 2.0

Dodatkowo: klawisze programowalne oraz multimedialne

Cena: 1200zł

 

Mad Catz S.T.R.I.K.E. 7, czyli Święty Graal dla wielu hardcorowych graczy. Sprzęt, który jest marzeniem wielu. Niestety jego cena może nieco odstraszać. Około 1200zł za klawiaturę to jednak sporo. Niemniej jednak za te pieniądze producent oferuje ogrom możliwości, najwyższą jakość wykonania oraz bardzo oryginalny design. Całość, podobnie jak inne podzespoły marki Mad Catz została stworzona w oparciu o konstrukcję modułową. Umożliwia do użytkownikowi najlepsze dostosowanie klawiatury do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo w komplecie otrzymujemy dość spory ekran dotykowy V.E.N.O.M., który jest centrum sterowania wszystkimi dostępnymi funkcjami. Poza świetnym designem oraz ogromną ergonomią mamy tutaj do czynienia z aż 24 dodatkowymi klawiszami programowalnymi. Ich ustawienia możemy zapisać w trzech różnych profilach (np. dostosowując każdy profil do innej gry). Producent w zestawie dostarcza także wymienne klawisze i zasilacz. Mad Catz S.T.R.I.K.E. 7 to doskonały wybór dla największych entuzjastów elektronicznej rozrywki, którzy posiadają nieco więcej oszczędności.

 

Najlepsze klawiatury 2014 - ranking - zdjęcie

 

Rapoo KX

 

Dane techniczne i cena:

Typ klawiatury: niskoprofilowa

Typ klawiszy: mechaniczne

Wymiary oraz waga: brak danych

Typ komunikacji: bezprzewodowa

Interfejs: USB 2.0

Klawisze programowalne oraz multimedialne: brak

Inne: wbudowany akumulator

Cena: 270zł

 

Na pierwszy rzut oka klawiatura Rapoo KX nie wyróżnia się niczym szczególnym. Dlaczego więc proponujemy ją, jako najlepszy wybór do użytku domowego? Pomimo braku klawiszy programowalnych (umówmy się, i tak rzadko ich używamy) oraz pozbawienia kilku dodatkowych funkcji sprzęt ten w najcięższych domowych warunkach przetrwa wieki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na zastosowanie "idiotoodpornej" technologii klawiszy mechanicznych. Producent gwarantuje do 50 milionów kliknięć jednego klawisza bez żadnej awarii! Ponadto klawiatura ta jest przyjemna dla oka (dostępna w kilku wariantach kolorystycznych), precyzyjnie wykonana, kompaktowa i bezprzewodowa (wbudowany akumulator, wiec odpada konieczność wymiany baterii co jakiś czas). Cena może nie jest najniższa, ale biorąc pod uwagę fakt, że Rapoo KX posłuży nam przez długie lata, a nasze dzieci nie będą w stanie jej tak łatwo unicestwić, może warto zainwestować?

 

Najlepsze klawiatury 2014 - ranking - zdjęcie 2

 

 

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop USB

 

Dane techniczne i cena:

Typ klawiatury: niskoprofilowa

Typ klawiszy: membranowe

Wymiary i waga: 392 x 228 mm, waga: brak danych

Typ komunikacji: bezprzewodowa

Interfejs: USB 2.0

Klawisze programowalne lub multimedialne: brak

Cena: 400zł

 

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop USB czyli doskonały przykład wygody i ergonomii. Te dwie cechy to podstawa podczas wyboru klawiatury, przy której będziemy spędzać długie godziny pracując nad kolejnym projektem. Całość została zaprojektowana w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu męczyć nasze dłonie w czasie pisania. Cena 400zł może nie jest niska. Niemniej jednak poza niesamowicie wygodną klawiaturą bezprzewodową w zestawie otrzymujemy także mysz oraz dodatkową klawiaturę numeryczną. Ta ostatnia doskonale sprawdzi się w bankowości lub księgowości.

 

Najlepsze klawiatury 2014 - ranking - zdjęcie 3

 

Logitech Wireless Touch Keyboard K400

 

Dane techniczne i cena:

Typ klawiatury: niskoprofilowa

Typ klawiszy: membranowe

Wymiary i waga: brak danych

Typ komunikacji: bezprzewodowa

Interfejs: USB 2.0

Dodatkowo: Klawisze programowalne oraz multimedialne, panel dotykowy

Cena: 130zł

 

Na koniec wielka niespodzianka. Klawiatura najtańsza w zestawieniu. Niemniej jednak bardzo dobrze wykonana i jako jedyna w spośród opisywanych posiadająca dodatkowy panel dotykowy. Przyznać trzeba, że w tym przypadku firma Logitech naprawdę zasługuje na pochwałę. Za dość przyzwoitą cenę (około 130zł) otrzymujemy świetny produkt. Klawiatura ta bowiem jest świetnie wykonana, wygodna, niewielka, łączy się z naszym komputerem bezprzewodowo i dodatkowo posiada szereg przydatnych funkcji, jak chociażby wspomniany wcześniej touchpad, który dz powodzeniem może zastąpić tradycyjną myszkę (obsługuje gesty systemu Windows 8). Nie zabrakło tutaj także szeregu klawiszy programowalnych, a baterie zmienimy dopiero po roku użytkowania. Czegóż chcieć więcej?

 

Najlepsze klawiatury 2014 - ranking - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: