TECHNOLOGIEJak grać w Pou na urządzeniach iPhone?

Jak grać w Pou na urządzeniach iPhone?

TECHNOLOGIE 0

Pou to jedna z najbardziej rozbudowanych gier dla dzieci, jaka pojawiła się na iPhone'a. Pou to sympatyczny kartofel, będący współczesną odmianą popularnego kilka lat temu zwierzątka Tamagochi. Zadaniem gracza jest codzienne dbanie o Pou, poprzez karmienie, mycie, kupowanie mu nowych ubranek i przede wszystkim wspólną zabawę. To właśnie ostatni z elementów jest kluczowy dla rozwoju bohatera. Poniżej przedstawiamy jak grać w Pou, aby w szybki sposób rozwinąć swoją postać.

 

Jak grać w Pou na urządzeniach iPhone?  - zdjęcie
Rozpoczynając grę mamy do dyspozycji małego Pou, który po awansowaniu na kolejne poziomy doświadczenia urośnie. Oprócz leveli, gracz zdobywa również monety, za które kupujemy różne dodatki. Należy pamiętać, że każda nasza aktywność przekłada się na zwiększenie poziomu doświadczenia, jednak dopiero udział w mini-gierkach pozwoli zarobić dodatkowe pieniądze.

Gra Pou podzielona jest na kilka elementów. Przechodząc do kuchni możemy nakarmić Pou. W praktyce rodzaj pokarmu nie ma większego znaczenia. W górnym rogu ekranu widnieje kilka wskaźników, które określają stan naszego bohatera. Musimy go myć, karmić, podawać lekarstwa w razie choroby oraz bawić.

Czy można zabić Pou?

Tutaj należy podkreślić istotną rzecz – pomimo wielu plotek jakie pojawiają się w sieci, naszego Pou nie można zabić, jak to miało miejsce w Tamagochi. Możemy go nie karmić kilka dni, nie myć i pozostawić bez opieki. Jego kondycja będzie się pogarszać, jednak nawet, gdy wskaźniki będą na minimalnym poziomie, wciąż możemy uratować Pou. Jedyny sposób na całkowite pozbycie się Pou, polega na usunięciu konta, a następnie rejestracji nowego. Tylko w ten sposób możemy zdobyć nowego bohatera.

Zdobywanie poziomów doświadczenia w Pou

Generalnie gra ma charakter czysto rozrywkowy i tak naprawdę nie istnieje główne zadanie, które doprowadzi do końca gry. Możemy za to rozwijać poziomy doświadczenia dzięki wielu dodatkowym grom, które oferują dodatkowo ukryte Achievementy. Wśród nich warto wyróżnić takie gry jak:

1. Piłka nożna – Pou staje na bramce, zaś gracz musi w odpowiednim momencie dotknąć palcem ekranu, aby trafić do bramki – maksymalny rekord jaki można osiągnąć dla Achievementu to 100 bramek pod rząd.

2. Deskorolka – Pou jedzie na desce w prawą stronę ekranu – musimy przeskakiwać przepaście wciskając palcem na ekran. Należy pamiętać, że możemy wykonać maksymalnie podwójny skok w powietrzu – warto drugi wykonać przed samym opadnięciem w dół, dzięki czemu zwiększymy dystans potrzebny na oddanie skoku – możemy tu przejechać maksymalnie 1000 metrów aby zdobyć Osiągnięcie.

3. Pou Bejeweled – popularna odmiana Bejeweled – na ekranie mamy kilkanaście Pou w różnych kolorach, zaś zadaniem gracza jest usuwać wszystkie tego samego koloru, które znajdują się obok siebie.

Należy pamiętać, że dodatki dla Pou w postaci ubranek, które kupimy za zarobione monety, a także tła, nie mają wpływu na rozwój bohatera – mają charakter czysto rozrywkowy.

Powyższe mini-gierki umożliwiają szybkie nabicie cennego poziomu doświadczenia i monet. Należy jednak pamiętać, że zdobycie coraz większych leveli wiąże się z długimi godzinami zabawy i właśnie ten element sprawia, że Pou cieszy się tak dużą popularnością wśród najmłodszych.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: