MOBILEJak odzyskać usunięte pliki?

Jak odzyskać usunięte pliki?

Odzyskiwanie danych to proces skomplikowany i niezwykle trudny. Właśnie dlatego istnieją firmy wyspecjalizowane właśnie w tej dziedzinie informatyki. Ich usługi nie są jednak tanie i wiążą się z koniecznością przekazania dysku do laboratorium. Możesz spróbować samodzielnie odzyskać usunięte pliki. 

 

Najlepiej rozpocząć proces jak najszybciej po przypadkowym usunięciu. Im wcześniej, tym lepiej, bowiem jest mniejsza szansa, że inne dane nadpisały już miejsce, na którym znajdowały się pożądane pliki. 

 

By rozpocząć odzyskiwanie plików, konieczne jest wybranie odpowiedniego programu. Wiele interesujących aplikacji znajduje się w naszym serwisie, w kategorii Odzyskiwanie danych.

 

Programy, które chcesz zainstalować do usunięcia warto zainstalować na innym dysku, pendrive lub partycji. Nie instaluj, jeśli nie musisz, narzędzia na dysku, na którym znajdowały się pliki, które chcemy odzyskać. 

 

Wartym uwagi programem do odzyskiwania danych jest Recuva. Jest dostępny w wersji z instalatorem oraz portable. 

 

Proces odzyskiwania danych rozpoczyna się od skanowania dysku. 

 

 

Następnie pojawi się wynik skanowania. Pliki, które chcemy odzyskać zaznaczany ptaszkiem przy nazwie. Te z zieloną ikonką powinni się odzyskać bez problemu. 

 

 

Niektóre pliki można podejrzeć przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania.

 

 

 

Możesz również wykorzystać uproszczoną formę odzyskiwania danych Recuva Wizard. To kreator pozwalający na wyszukanie określonego typu plików: zdjęć, muzyki czy dokumentów tekstowych. 

 

 

W przypadku innych programów do odzyskiwania proces będzie zbliżony. 

2+2=