TECHNOLOGIENajlepszy pendrive'y 2014 – ranking

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking

TECHNOLOGIE 0

Pendrive'y to obecnie chyba najpopularniejsze nośniki danych. Ich przewaga nad innymi nośnikami to przede wszystkim niewielki rozmiar, szybki transfer, wytrzymałość oraz brak konieczności instalacji. Obecnie na rynku możemy spotkać przenośne pamięci flash o pojemności od 1GB do nawet 256GB. Ceny? W zależności o pojemności, szybkości transferu, przeznaczenia oraz marki. Poniższy ranking przedstawia, naszym zdaniem, najlepsze pendrive'y, które trafiły na rynek w 2014 roku.

 

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking - zdjęcie

 

GOODRAM Twin

 

Dane techniczne oraz cena:

Interfejs: USB 3.0, microUSB

Pojemność: od 16 do 64 GB

Maksymalna prędkość odczytu danych: 140 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu danych: 25 MB/s

Wymiary: 37,2 x 28,1 x 12,9 mm

Cena: od 59zł do 149zł (w zależności od pojemności)

 

GOODRAM Twin znalazł się tutaj nie bez powodu. Może nie jest on najszybszym i najpojemniejszym modelem w całym zestawieniu. Niemniej jednak to, co wyróżnia go spośród innych prezentowanych modeli to uniwersalność. Pendrive ten bowiem został wyposażony w standardowy wtyk USB oraz drugi micro USB. Dzięki temu może być stosowany nie tylko ze standardowymi pecetami ale także z szeregiem urządzeń przenośnych, jak smartfony, tablety, czy odtwarzacze multimedialne bez konieczności stosowania jakichkolwiek przejściówek. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Pomimo zastosowania dwóch wtyków, model Twin jest niezwykle zgrabny i zmieści się w każdym portfelu. Poza tym warto wspomnieć, że GOODRAM to nasza rodzima firma, która obecnie produkuje swoje urządzenia na najwyższym, światowym poziomie. Ceny zaś są niezwykle konkurencyjne.

 

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking - zdjęcie 2

 

Kingston DataTraveler HyperX 3.0

 

Dane techniczne oraz cena:

Interfejs: USB 3.0

Pojemność: od 64 do 256 GB

Maksymalna prędkość odczytu danych: 225 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu danych: 135 MB/s

Wymiary: 74,99 x 23,29 x 15,9 mm

Cena: od 249 do 939 zł

 

Demon szybkości, tak w skrócie można nazwać model DataTraveler HyperX 3.0 produkowany przez światowego potentata, firmę Kingston. Niestety tutaj jakość oraz oferowana szybkość transferu danych idą w parze z bardzo wysoką ceną, która może oscylować nawet w okolicy 1000zł za model oferujący największą pojemność 256GB. Kingston ponadto słynie z niezawodności. Tak też jest w przypadku prezentowanego modelu. Całość wykonana jest niezwykle starannie, a gumowana, wytrzymała obudowa dodatkowo chroni urządzenie przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Jedyną wadą może być rozmiar pendrive'a, który jak na dzisiejsze standardy nie powala na kolana.

 

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking - zdjęcie 3

 

ADATA DashDrive Elite UE700

 

Dane techniczne oraz cena:

Interfejs: USB 3.0

Pojemność: od 16 do 128 GB

Maksymalna prędkość odczytu danych: 220 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu danych: 135 MB/s

Wymiary: 75,29 x 22,98 x 16,44 mm

Cena: 65 do 215 zł

 

Czas na kompromis! Jeśli nie chcecie wydawać majątku, jak w przypadku wcześniej opisywanej pamięci Kingston DataTraveler HyperX 3.0, ale pragniecie posiadać sprzęt, który może pochwalić się dobrą renomą, niezawodnością oraz przede wszystkim naprawdę szybkim transferem danych to polecamy model DashDrive Elite UE700 produkcji firmy ADATA. Mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrymi osiągami w przypadku transferu danych, ale całość nie jest okupiona wysoką ceną.

 

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking - zdjęcie 4

 

Corsair Flash Survivor USB 3.0 Stealth

 

Dane techniczne oraz cena:

Interfejs: USB 3.0

Pojemność: od 16 do 64 GB

Maksymalna prędkość odczytu danych: 20 - 70 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu danych: 135 MB/s

Wymiary: brak danych

Cena: od 100 do 239 zł

 

Tym razem coś zgoła innego, czyli Corsair Flash Survivor USB 3.0 Stealth. Pendrive dla prawdziwych facetów, czołgistów, budowlańców oraz tych, którzy uprawiają survival. Niemniej jednak w jego posiadanie może wejść każdy przeciętny Kowalski. Flash Survivor USB 3.0 Stealth marki Corsair jest bowiem jednym z najwytrzymalszych tego typu urządzeń na świecie. Z powodzeniem możemy po nim przejechać autem, możemy z nim zanurkować czy wystawiać na działanie brudu i kurzu. Po wszystkim mamy pewność, że dalej będzie działał jak nowy. To przede wszystkim zasługa specjalnie opracowanej, pancernej, aluminiowej obudowy. Niestety za wyjątkowość trzeba słono zapłacić. Najtańsza wersja o pojemności 16GB to koszt około 100zł, czyli jakieś 2-3 razy więcej niż standardowych pamięci flash 16GB.

 

Najlepszy pendrive'y 2014 – ranking - zdjęcie 5

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: