SOFTWAREJak odinstalować Avasta?

Jak odinstalować Avasta?

Programy antywirusowe bywają niezwykle przydatne. Chronią nasz komputer przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, którego w dobie Internetu jest coraz więcej. Jednym z najpopularniejszych, darmowych programów antywirusowych jest Avast! Free Antivirus firmy ALWIL. Bywa jednak, że jesteśmy zmuszeni odinstalować taki program. To jednak nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Poniższy poradnik przedstawi krok po kroku instrukcję odinstalowania Avast'a.

 

 

Jeżeli zainstalowany przez nas antywirus Avast! nie posiada deinstalatora i nie możemy go odnaleźć na liście Dodaj/Usuń Programy to należy pobrać odpowiedni, niewielki program, który pozwoli na jego usunięcie. Ten nazywa się Avast Unistall Utility.

 

Jak odinstalować Avasta? - zdjęcie

 

Kiedy już pobierzemy deinstalator, uruchamiamy go (plik instalacyjny). Jednak przed uruchomieniem procesu deinstalacji Avast'a, należy w opcjach antywirusa wyłączyć funkcję samoochrony. Aby to zrobić, otwieramy program Avast i w jego interfejsie klikamy w Ustawienia (prawy góry róg). Naszym oczom ukaże się lista, z której wybieramy opcję Rozwiązywanie problemów - klikamy. Teraz odznaczamy opcję podpisaną jako Włącz moduł samoobrony programu. Klikamy OK i gotowe.

 

Jak odinstalować Avasta? - zdjęcie 2

 

Możemy powrócić do poprzednio pobranego programu Avast Unistall Utility i po jego uruchomieniu postępować według instrukcji pojawiających się na ekranie (kilka kliknięć). Po chwili Avast zostanie odinstalowany.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: