INTERNETNetflix w Polsce – rewolucja czy falstart?

Netflix w Polsce – rewolucja czy falstart?

Po wielu miesiącach oczekiwań, dość nieoczekiwanie i bez większego szumu, słynna platforma strumieniowania wideo, trafiła wreszcie do Polski. Informację ujawniono na tegorocznych targach CES 2016. Czy to rewolucja, klapa czy zwykły falstart? 

Czy słyszałeś o platformie Netflix? A Twoi znajomi? Spytaj ich, który serwis wideo jest najpopularniejszy, najlepszy itp. Zapewne w większości przypadków padnie jedna nazwa – YouTube. Niektórzy wymienią jeszcze Vimeo, ale jeśli spytać ich o Netflix, zapewne większość odpowie: „Pierwsze słyszę…” albo „A coś mi się kojarzy!”. No właśnie, niewiele osób zna ten serwis, większość przejdzie obok niego obojętnie, a jeśli się dowie, że trzeba za to płacić, zupełnie zapomni. 

 

Netflix w Polsce – rewolucja czy falstart? - zdjęcie

 

A to błąd! Bo to jeden z największych serwisów strumieniujących wideo. Wiele osób myśli, że pojawiają się tam filmy amatorskie, podobne do tych, które trafiają na YouTube. W tym przypadku mamy do czynienia z treściami profesjonalnymi, pełnometrażowymi filmami i serialami, które znamy z telewizji. Przykładem mogą być takie produkcja, jak Gotham, House of Cards, Daredevil itp. Wszystko wydaje się świetne, ale zabrakło chyba zachęty, informacji, bodźca, który wywołałby efekt oczekiwania. Tak czy inaczej Netflix już jest, więc ile trzeba za to zapłacić?

Po rejestracji użytkownik otrzymuje jeden miesiąc za darmo, który pozwoli na sprawdzenie zasobów i decyzję – co dalej? Najtańszy miesięczny abonament w wersji Basic kosztuje około 35 złotych (7,99 euro). Niestety w tym przypadku mamy sporo ograniczeń. Po pierwsze, nie mamy dostępu do materiałów w jakości HD. Oprócz tego możemy oglądać materiały tylko na jednym urządzeniu w tym samym czasie. Za kwotę około 45 złotych (9,99 euro) otrzymamy abonament w wersji Standard, który pozwoli na odtwarzanie w rozdzielczości HD na dwóch urządzeniach jednocześnie. Pakiet Premium kosztuje już ponad 50 złotych (11,99 euro) i oferuje rozdzielczość Ultra HD i możliwość odtwarzania nawet na 4 urządzeniach jednocześnie. 

Wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest pakiet Standard, który pozwoli oglądać treści w dobrej jakości na dużym ekranie telewizora lub na smartfonie. Nieco zniechęcać może dość skromna oferta treści dostępnych w naszym języku, ale zapewne z biegiem czasu systematycznie zaczną pojawiać się kolejne pozycje. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: