INTERNETNieznane alternatywy dla Dropboxa: Cz. 2

Nieznane alternatywy dla Dropboxa: Cz. 2

Jakiś czas temu pisaliśmy o nieznanych alternatywach dla Dropboxa. Każdy słyszał o Sugar Sync, 4Sync, Google Dysk itp. Ale czy ktoś wie, czym jest opisywany niedawno AeroFS czy też dzisiejszy bohater – Cubby? Przyjrzyjmy się bliżej tej ciekawej usłudze.

Za usługą o nazwie Cubby nie stoi potężny marketing oraz kampania informacyjna, jak również układy z wielkimi firmami (Google, Dropbox z Samsungiem etc.), ale solidne warunki oraz jasne działanie sprawia, że jest to przyzwoita alternatywa dla największych usług wirtualnych dysków i wymiany plików. Warto również wspomnieć, że Cubby oferuje zarówno możliwość składowania plików na wirtualnym dysku w chmurze, jak również opcję bezpośredniej wymiany i synchronizacji plików.

 

Nieznane alternatywy dla Dropboxa: Cz. 2 - zdjęciePrzypomnijmy, że do niedawna podobne rozwiązanie oferowała usługa Windows Live Mesh. Cubby wspiera system operacyjny Windows oraz Mac – niestety nie ma wersji współpracującej z systemem Linux, choć być może w przyszłości pojawi się takie wsparcie. A jak to wszystko działa? Jak zwykle w takich przypadkach, początki są bardzo proste. W pierwszej kolejności należy utworzyć konto w serwisie, po czym otrzymamy dostęp do darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku w chmurze. Niestety nie wszystkie opcje są w pełni darmowe, ale jeśli zależy nam na profesjonalizmie, warto zastanowić się nad niewielką inwestycją.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: