KOMPUTEROdzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Jeśli utraciliśmy cenne dane z dysku, który uległ uszkodzeniu, to w większości przypadków pomóc może tylko specjalistyczny serwis czy firma, zajmująca się naprawą i odzyskaniem danych z dysku. Jeśli natomiast dysk został uszkodzony z powodu złośliwego oprogramowania, to jest szansa na odzyskanie danych za pomocą specjalnie do tego celu stworzonych programów. Poniżej przedstawiamy najciekawsze programy do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku.

 Advanced Disc Recovery – program dostępny jest za darmo wyłącznie w wersji trial, jednak idealnie nadaje się do szybkiego odzyskiwania danych z dysku. Potrafi odzyskać pliki, a także foldery z dysków, nośników zewnętrznych, pamięci flash, a także nośników fizycznych (płyty CD, DVD, Blu-Ray).

Unstoppable Copier – program dostępny jest całkowicie za darmo. Całkiem dobrze radzi sobie z odzyskiwaniem danych z uszkodzonego dysku. Podobnie jak wyżej opisana aplikacja, potrafi również odnaleźć pełne foldery i poszczególne pliki – również na nośnikach fizycznych. Zajmuje przy tym niewiele pamięci (poniżej 1 MB).

Undela – jeden z najbardziej zaawansowanych programów do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku. Wadą aplikacji są sporadyczne problemy z wydajnością i stabilnością, co powodowane jest szeregiem dostępnych funkcji. Warto jednak spróbować ten program w przypadku, gdy inne metody zawodzą.

2+2=