KOMPUTERProblem z wydajnością systemu – jak go rozwiązać?

Problem z wydajnością systemu – jak go rozwiązać?

Bardzo często zdarza się, że komputer bez większej przyczyny zwalnia, programy uruchamiają się wolniej, system z opóźnieniem odpowiada na komendy. Czasami zdarza się, że w tle działa program, który zajmuje znaczne zasoby i powoduje wszystkie problemy. Jak sobie z tym poradzić?

 

Aby sprawdzić, czy jakiś program nie pobiera zbyt dużo zasobów systemowych, należy uruchomić Menadżer zadań wciskając kombinację klawiszy Ctrl + Shift + Esc i przechodząc do zakładki Procesy.

 

Problem z wydajnością systemu – jak go rozwiązać? - zdjęcie

 

W nowym oknie zobaczymy wszystkie obecnie uruchomione programy oraz procesy, jak również funkcje systemu Windows. Klikając na tytuły kolumn np. Procesor, Pamięć, Dysk czy Sieć możemy poszeregować poszczególne pozycje pod względem największego zużycia.

 

 

W każdej chwili możemy wybrać interesujący nas proces a następnie zakończyć go klikając na nim prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając z menu kontekstowego opcji Zakończ zadanie. Należy jednak pamiętać, aby nie zamykać procesów systemowych, bo może to doprowadzić do zawieszenia pracy systemu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: