MOBILEProgram do blokowania reklam

Program do blokowania reklam

Ile razy zdarzyło się, że przeglądając strony internetowe całą przyjemność psuły wszędobylskie reklamy? O ile są one dyskretne i dają się szybko wyłączyć, nie ma z tym problemu. Ale jeśli reklama jest krzykliwa i na dodatek generuje dźwięk budząc śpiących w nocy domowników, wtedy ochota na przeglądanie Internetu szybko mija. Na szczęście jest na to recepta.

Co ciekawe, nie jest to specjalny dodatek do przeglądarki, ale osobny program, który poradzi sobie raz na zawsze ze wszystkimi reklamami. Mowa o programie AdFender, czyli w pełni darmowej aplikacji, która jest w stanie zablokować wszystkie rodzaje reklam pojawiających się podczas korzystania z przeglądarki internetowej. A czym ten program różni się od popularnych dodatków do przeglądarek?

Program do blokowania reklam - zdjęcie

Otóż AdFender nie jest dodatkiem skierowanym do jednej przeglądarki internetowej (jak np. Adblock dla Firefox), ale niezależnym programem który działa cały czas bez znaczenia, czy korzystamy z przeglądarki Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Opera, czy innej. Oznacza to, że cały czas jesteśmy chronieni przed reklamami i możemy swobodnie korzystać z każdej przeglądarki bez konieczności instalowania osobnych dodatków. Aplikacja wykorzystuje zaawansowane filtry do blokowania reklam, takie jak EasyList lub EasyPrivacy. AdFender tworzy również obszerne statystyki i raporty z zablokowanych reklam, jak również usuwa wszelkie śmieci i niepotrzebne treści reklamowe ze wszystkich stron internetowych.

Program do blokowania reklam - zdjęcie 2

Nie zabrakło również aktywnych blokad reklam flash oraz innych uciążliwych banerów reklamowych. Docenią to nie tylko posiadacze komputerów stacjonarnych, ale i mobilnych rozwiązań, którzy wykorzystują Internet mobilny z limitem danych i nie chcą tracić cennych megabajtów na internetowe śmieci.   Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie związanym z blokowaniem podejrzanych skryptów oraz ciasteczek (cookies). Wynikiem wszystkich działań są czyste i szybciej ładujące się strony internetowe.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: