INTERNETProsty sposób na wysyłanie dużych plików pocztą Gmail

Prosty sposób na wysyłanie dużych plików pocztą Gmail

Poczta elektroniczna to nadal najpopularniejszy sposób komunikacji oraz przysyłania plików pomiędzy użytkownikami. O ile kilka lat temu limit danych na poziomie 20-25 MB był wystarczający, tak dziś takie ograniczenie jest dość mocno dokuczliwe. Czy jest jakiś sposób na obejście tych limitów i wysłanie znajomemu lub rodzinie dużej ilości plików jednocześnie?

Już od jakiegoś czasu wspominamy o tym, że ciekawą alternatywą dla poczty elektronicznej, jeśli chodzi o przesyłanie plików, są liczne serwisy oferujące wirtualne dyski w chmurze. Posiadając konto na takim serwisie dostajemy dostęp do wirtualnej przestrzeni na dowolne dane. W każdej chwili możemy wysłać pliki na taki dysk, a następnie udostępnić je znajomym lub rodzinie. Za pomocą dysku w chmurze wyślemy o wiele większe pliki, niż w załączniku do maila, który zazwyczaj ma bardzo ograniczoną wielkość.  Niestety nie każdy ma konto w takiej usłudze, nie każdy również tego potrzebuje. Ciekawym połączeniem obu funkcjonalności jest Cloudy – dodatek do poczty Gmail.

W pierwszym kroku uruchamiamy przeglądarkę Google Chrome i kierujemy się do strony Chrome Web Store z dodatkiem Cloudy for Gmail (https://chrome.google.com/webstore/detail/cloudy-for-gmail/fcfnjfpcmnoabmbhponbioedjceaddaa). Po kliknięciu przycisku „Dodaj do Chrome” musimy zaakceptować zgodę dotyczącą dostępu do danych w witrynie mail.google.com. Po pomyślnym zainstalowaniu dodatku, w górnym prawym rogu przeglądarki pojawi się niewielka ikonka w postaci chmurki.

Prosty sposób na wysyłanie dużych plików pocztą Gmail - zdjęcie

Aby skonfigurować nową usługę, klikamy ikonkę chmurki po prawej stronie w pasku narzędzi. W nowym oknie możemy ustawić podstawowe opcje dotyczące wyboru plików, jak również sposobu ich dodawania. Oprócz tego możemy wybrać, który serwis oferujący wirtualny dysk będzie wykorzystywany do przechowywania danych. Domyślnie na liście znajdziemy praktycznie wszystkie serwisy dostępne w sieci – aby usunąć z listy jakąś pozycję, wystarczy przeciągnąć ją do okna po prawej stronie. Po zakończeniu wszystkich modyfikacji wystarczy kliknąć na przycisk „Save” na dole okna.

Prosty sposób na wysyłanie dużych plików pocztą Gmail - zdjęcie 2

A jak to działa w praktyce? Od teraz tworząc nową wiadomość elektroniczną w poczcie Gmail przy odnośniku odpowiedzialnym za dodawanie załączników pojawi się mała ikonka chmurki – po kliknięciu w nią możemy włączyć lub wyłączyć dodatek. Ponadto po kliknięciu w „Załącz plik” pojawi się nowe okno, z którego wybierzemy serwis, na którym przechowujemy pliki do wysłania. Wystarczy, że połączymy konto na wybranym serwisie z dodatkiem Cloudy, a będziemy mieć szybki dostęp do wszystkich zapisanych tam plików. Przykładowo, jeśli w serwisie Dropbox mamy zapisane biblioteki muzyczne, galerie zdjęć lub kolekcje filmów, możemy je przesyłać do innych użytkowników za pomocą poczty Gmail.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: