INTERNETTłumaczenie stron w Google Translate - poradnik

Tłumaczenie stron w Google Translate - poradnik

Google Translate to aktualnie najpopularniejsze i najbardziej rozbudowane narzędzie do tłumaczenia stron internetowych z wielu języków. Mimo, że nie wyróżnia się jeszcze niesamowitą dokładnością, to lepszej, darmowej alternatywy nie ma. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik tłumaczenia stron internetowych w Google Translate.

 

Strona główna Google Translate pozwala na proste wprowadzenie tekstu, który chcemy przetłumaczyć. Jest to niezwykle przydatne, gdy mamy do przełożenie fragment strony internetowej, ale możliwe jest również przełożenie na znany nam język całej witryny. W tym celu należy w oknie do wprowadzenia tekstu podać adres strony, który chcemy przetłumaczyć i kliknąć Tłumacz

 

Tłumaczenie stron w Google Translate - poradnik - zdjęcie

 

Zostaniemy przeniesieni na witrynę, która będzie posiadała przetłumaczone wszelkie treści tekstowe. Dla weryfikacji jakości tłumaczenia, którą trzeba przeprowadzać, bo automatyczne mechanizmy translatorskie nie są jeszcze idealne, możliwy jest łatwy podgląd tekstu źródłowego. Najeżdżając myszką na zdanie, otrzymamy oryginalną treść w chmurce. W górnej części strony możliwe jest włączenie całej strony w oryginale.

 

Tłumaczenie stron w Google Translate - poradnik - zdjęcie 2

 

Posiadacze przeglądarki Chrome mogą w łatwy sposób skonfigurować opcje automatycznego tłumaczenia już w momencie włączenia obcojęzycznej strony. Użytkownik może zlecić przekładanie wszystkich stron w języku np. francuskim lub określić wyjątek dla aktualnie uruchomionej witryny. Jest to narzędzie bardzo przyspieszające pracę, więc warto rozważyć pobranie przeglądarki Google Chrome lub instalację dodatków do innych przeglądarek np. Google Translator for Firefox.

 

Tłumaczenie stron w Google Translate - poradnik - zdjęcie 3

 

Jeśli jesteś administratorem strony, możesz ułatwić użytkownikom tłumaczenie swojej strony, dodając wtyczkę Tłumacz witryn. Więcej informacji na ten temat możesz otrzymać na stronie Google

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: