SOFTWAREJak zawsze uruchamiać aplikacje jako administrator?

Jak zawsze uruchamiać aplikacje jako administrator?

Niektóre aplikacje są bardzo wymagające, i nie chodzi tu o wymagania sprzętowe. Otóż niektóre programy do poprawnego działania wymagają konta z uprawnieniami administratora. Niestety bardzo często zapominamy o tym, a to z kolei wymaga ponownego uruchomienia i straty nawet kilku minut. Jak to zmienić?

Na szczęście istnieje prosty sposób, aby uruchamiać programy z prawami administratora za każdym razem. Co prawda możemy samodzielnie uruchamiać dany program w ten sposób – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na skrócie, a następnie z menu kontekstowego wybrać Uruchom jako administrator – ale wykonywanie tej czynności za kazdym razem jest dość uciążliwe.

Jak zawsze uruchamiać aplikacje jako administrator? - zdjęcie

Na szczęście możemy zmienić proces uruchamiania w taki sposób, aby program włączał się z prawami administratora za każdym razem. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na skrócie danego programu, a następnie z menu kontekstowego wybieramy Właściwości. Po chwili pojawi się nowe okno, w którym klikamy na Zaawansowane.

Jak zawsze uruchamiać aplikacje jako administrator? - zdjęcie 2

W kolejnym okienku wystarczy zaznaczyć opcję Uruchom jako administrator, a następnie kliknąć na OK i zamknąć okno Właściwości. Od teraz za każdym razem program będzie uruchamiał się z prawami administratora. 

Jak zawsze uruchamiać aplikacje jako administrator? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: