SOFTWAREJak udostępnić drukarkę w Windows 7?

Jak udostępnić drukarkę w Windows 7?

Jeśli chcielibyście udostępnić własną drukarkę innym użytkownikom, którzy znajdują się w Waszej sieci i posiadacie system operacyjny Windows 7 to polecamy przeczytanie tego poradnika. Wyjaśnimy krok po kroku jak to zrobić.

 

Jak udostępnić drukarkę w Windows 7? - zdjęcie

 

Na początku musimy odnaleźć opcję odpowiedzialną za udostępnianie plików i drukarek. W tym celu należy wykonać poniższe czynności (na komputerze, do którego podłączona jest drukarka, którą chcemy udostępnić innym użytkownikom):

Otwieramy opcje Zaawansowane ustawienia udostępniania. Aby to zrobić klikamy w przycisk Start > Panel Sterowania. W polu wyszukiwania wpisujemy sieć i klikamy Centrum sieci i udostępniania. Teraz w oknie, które znajduje się po lewej stronie wybieramy Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

Następnie klikamy w przycisk rozwijanego menu (odwrócony daszek) i tam wybieramy Włącz w obszarze Udostępnianie plików i drukarek. Teraz klikamy w Zapisz zmiany i gotowe. Właśnie uzyskaliśmy możliwość udostępniania naszej drukarki.

 

Jak udostępnić drukarkę w Windows 7? - zdjęcie 2

 

To jednak nie koniec. Czas bowiem udostępnić samą drukarkę. Aby to zrobić, należy kliknąć w Start > Urządzenia i drukarki. Teraz prawym przyciskiem myszy klikamy w ikonę drukarki, którą chcemy udostępnić i tam z menu wybieramy Właściwości drukarki. Wybieramy kratkę Udostępnianie i zaznaczamy Udostępnij tę drukarkę. Od tej pory wszyscy użytkownicy naszej sieci domowej, czy firmowej będą mogli korzystać z drukarki podłączonej do naszego komputera.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: