INTERNETJak w Gmailu zmienić hasło?

Jak w Gmailu zmienić hasło?

Poczta elektroniczna to obecnie najpopularniejsza forma komunikacji pomiędzy użytkownikami Internetu. Niestety to również narzędzie, za pomocą którego oszuści są w stanie wyłudzić cenne i poufne informacje. Dlatego też dobre hasło jest podstawą bezpieczeństwa. Sprawdźmy więc, jak w Gmailu zmienić hasło i na co zwracać uwagę?

Jeśli chcemy zmienić hasło profilaktycznie lub mamy podejrzenia, że ktoś wkrada się na naszą pocztę, w pierwszej kolejności logujemy się na nasze konto Gmail, przechodzimy do ustawień i klikamy na zakładkę „Konta i importowanie”. Znajdziemy tam opcję „Zmień hasło”.

Jak w Gmailu zmienić hasło? - zdjęcie

Po chwili pojawi się nowe okno z możliwością wpisania nowego hasła Aby to zrobić, trzeba w pierwszej kolejności podać bieżące hasło, a następnie wpisać dwukrotnie nowe. Następnie klikamy na przycisk „Zmień hasło”.

Jak w Gmailu zmienić hasło? - zdjęcie 2

Przy tworzeniu nowego hasła należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze nie należy stosować takiego samego hasła w różnych usługach np. na portalu społecznościowym, w komunikatorach internetowych etc. Należy stosować kombinacje cyfr, liter i znaków. Unikajmy oczywistych haseł, takich jak: 1234, hasło, admin, password itd.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: