INTERNETCo to jest Snapchat?

Co to jest Snapchat?

Jakiś czas temu, gdy pojawił się Facebook, mało kto wiedział, jak funkcjonuje. Ba! Na początku jego działanie i założenia były zgoła odmienne od tego, co mamy dziś. Obecnie każdy zna Facebooka, ale na rynku pojawiają się inne serwisy. Przykładem jest Snapchat. Co to takiego i na jakiej zasadzie działa?

 

Snapchat to aplikacja pozwalająca na udostępnianie pomiędzy użytkownikami zdjęć, filmików, oraz wiadomości. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że po jakimś czasie udostępnione materiały znikają. Udostępniane momenty, tzw. Snapy mogą trwać od 1 do 10 sekund, a więc czas na ewentualną reakcję jest bardzo krótki.

 

Oczywiście do każdego Snapa użytkownicy mogą dodawać różne filtry, emotikony, napisy i rysunki. Alternatywą są historie, czyli Story, czyli kolekcje snapów z danego dnia odtwarzanych jeden po drugim. Takie kompilacje mogą być oglądane przez każdą śledzącą osobę. Historie wyświetlane są przez 24 godziny od chwili opublikowania, a znajomi oraz osoby obserwujące mogą odtwarzać je w tym czasie tyle razy ile chcą.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: