GRYCo to jest SteamOS?

Co to jest SteamOS?

SteamOS ma zwiększyć atrakcyjność komputerów jako maszyn do grania – to specjalny system operacyjny, który pozwoli na wygodne korzystanie z komputera w pokoju dziennym. 

 

Co to jest SteamOS? - zdjęcie

 

Valve, producent platformy Steam, największego sklepu z cyfrowymi wersjami gier, chce stworzyć system operacyjny oparty na Linuksie, który będzie instalowany na urządzeniach typu Steam Box – komputerach zamkniętych w niewielkiej obudowie, które idealnie zmieszczą się w szafce pod telewizorem, podobnie jak konsole z rodziny Nintendo, Sony czy Microsoft. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować go na dowolnym komputerze.

 

SteamOS to system operacyjny przystosowany do wyświetlania obrazu na dużym ekranie – użytkownik może korzystać z układu treści Big Picture. Mimo, że SteamOS będzie bazował na Linuksie, to gracz nie będzie miał problemów z uruchomieniem każdej gry ze swojej biblioteki Steam. 

 

Co to jest SteamOS? - zdjęcie 2

 

Wszystko dzięki funkcji streamowania – nawet jeśli gra nie jest przystosowana do bezpośredniego uruchomienia na SteamOS, to obraz ze swojej gry możesz strumieniowo przesłać do SteamBoksa ze swojego PC-ta i cieszyć się z gry. 

 

SteamOS to nie tylko system operacyjny zbudowany wokół funkcjonalności platformy Steam, ale również narzędzie pozwalające na cieszenie się z multimediów: możliwe będzie zarządzanie filmoteką i muzyką. Valve zapewnia, że system operacyjny będzie dostępny całkowicie za darmo, więc każdy będzie mógł stworzyć swój mały komputer i umieścić go pod telewizorem, albo kupić jedno z wielu znanych rozwiązań.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: