GRYFootball Manager 2015 – co nowego?

Football Manager 2015 – co nowego?

Premiera nowego menedżera piłkarskiego to święto dla każdego fana futbolu, który może wsiąknąć na długie tygodnie w wirtualny świat, prowadząc swój ulubiony klub. Niestety, nie zawsze warto wydawać pieniądze na kolejną część gry sportowej. Czasem zmian jest zbyt mało, by zdecydować się na kupno gry. Jak jest w przypadku Football Manager 2015

 

Football Manager 2015 wprowadza szereg nowości do rozgrywki. W warstwie kontaktów z mediami pojawia się nowa możliwość – udzielanie krótkich wywiadów w tunelu, tuż przed spotkaniem. Pytania zadawane w tej chwili są krótkie i dotyczą bezpośrednio spotkania np. nagłej absencji któregoś z podstawowych piłkarz zespołu. 

 

Football Manager 2015 – co nowego? - zdjęcie

 

W warstwie graficznej poczyniono największe zmiany od wielu lat. Silnik graficzny pozostał taki sam, ale jakość szaty została wyraźnie poprawiona. Dotyczy to zarówno kwestii modeli zawodników, które nieco bardziej przypominają swoją posturą prawdziwych zawodników, jak i animacji biegu i kopnięcia piłki. Wyraźnie poprawiono wygląd stadionów i dodano widok na obiekty z zewnątrz. 

 

Modyfikacja silnika meczowego to nie jedyna ze zmian w warstwie stylistycznej. Do dyspozycji gracza oddano nowy interfejs, który wyróżnia się nie tylko w głównym ekranie gry, gdzie górny pasek narzędzi z odnośnikami do panelu zarządzania klubem wywędrował na bok. Zmiano poddano również wygląd profili piłkarzy, ekrany treningu czy doboru taktyki. Drobnych zmian jest dużo, ale gra nadal jest intuicyjna. 

 

Football Manager 2015 – co nowego? - zdjęcie 2

 

Wyraźnym modernizacjom poddano system taktyczny. Zmodyfikowano sposób rozmieszczania piłkarzy w oknie taktycznym, dodano nowe możliwości przydzielania ról i zadań piłkarzom i usprawniono wykonywanie ich przez zawodników. Coroczne modyfikowanie i rozszerzanie elementów taktycznych powoduje, że gra jest cały czas niezwykle grywalna i nie można opracować cudownej taktyki, która będzie sprawdzać się przez 10 sezonów. Sterowani przez komputer menedżerowie uczą się naszego ustawienia i dostosowuje je do siebie. 

 

Football Manager 2015 – co nowego? - zdjęcie 3

 

Zmian w Football Manager 2015 jest na tyle dużo, że grę można uznać za spory krok wprzód dla serii. Jeśli nie jesteś pewny czy warto ją kupić, sprawdź wersję demo, która pozwala na rozegranie połowy sezonu i przekonanie się czy na taki pakiet zmian warto wydawać pieniądze. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: