MOTOCo to jest UBER?

Co to jest UBER?

W dobie bardzo dynamicznego rozwoju technologicznego powstaje mnóstwo usług oraz pojęć, które mogą być obce nawet dla doświadczonych użytkowników komputerów i sieci WWW. Jednym z nich jest stosunkowo nowa usługa o nazwie UBER. Co to takiego i w jaki sposób działa?

 

UBER to specjalna platforma technologiczna, która za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilnej, łączy kierowców z potencjalnymi pasażerami. Po zainstalowaniu wspomnianej aplikacji, jeśli chcemy skorzystać z transportu, wystarczy wysłać powiadomienie, które odbierze najbliżej znajdujący się kierowca. Ten po odebraniu powiadomienia jedzie na miejsce, gdzie czeka potencjalny pasażer.

 

Po zamówieniu i potwierdzeniu przejazdu, aplikacja mobilna wyświetla imię kierowcy, numer rejestracyjny oraz typ pojazdu, dzięki czemu mamy pewność, że trafiliśmy na zarejestrowanego i uczciwego kierowcę. W aplikacji możemy również określić cel podróży a nawet preferowaną trasę przejazdu. Po dojechaniu do miejsca docelowego przejazd kończy się, zaś opłata jest pobierana automatycznie z wcześniej zarejestrowanego konta UBER.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: