MOTOJak poprawnie umyć auto?

Jak poprawnie umyć auto?

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie może wydawać się banalne: „Wystarczy pojechać na myjnię!” Niestety nie jest to takie proste. Po pierwsze, myjnia może uszkodzić lakier, a po drugie umiejętne mycie ręczne przynosi o wiele lepsze i trwalsze efekty. Receptą jest jednak trzymanie się odpowiednich zasad.

 

Jeśli nie możemy umyć auta pod domem, nie mamy na to czasu lub warunków, warto skorzystać z myjni bezdotykowej, która jest bezpieczniejsza dla lakieru oraz o wiele skuteczniejsza, oczywiście pod warunkiem, że wiemy jak z niej umiejętnie korzystać.

 

Jedną z cenniejszych wskazówek jest zastosowanie płynów do felg oraz szamponów aktywnych jeszcze przed myciem. Potrzebują one kilku minut, aby zaczęły działać, dlatego też najpierw spryskujemy felgi i nakładamy aktywny szampon oraz wszelkie specyfiki czyszczące, a następnie wrzucamy monety do automatu. W kolejnym kroku uruchamiamy program natrysku z szamponem, a następnie okrążamy auto zwilżając je od góry do dołu. Brud musi najpierw namoknąć, by stał się bardziej miękki i łatwiejszy w usunięciu.

 

 

Po zwilżeniu auta wracamy do punktu wyjścia i powoli i dokładnie przesuwamy lancę myjki ciśnieniowej od góry do dołu, aby usunąć wodę z nasiąkniętym brudem, cały czas stosując program natrysku z szamponem. W następnym kroku zmieniamy program i spłukujemy całe auto pamiętając o kierunku – od góry do dołu. Nie zapominajmy o wypłukaniu zakamarków takich jak relingi, klamki, wloty powietrza, nadkola itp. Na samym końcu spłukujemy felgi oraz opony.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak poprawnie umyć auto?

  • ~ napa Serio napisaliście taki poradnik?Przeciez to zbior oczywistości....

PARTNERZY SERWISU: