MOTOKamera samochodowa - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Kamera samochodowa - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wideorejestrator to w chwili obecnej najskuteczniejsza broń przeciwko piratom drogowym, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach, powodują kolizje, wypadki lub próbują wymusić wypłatę odszkodowania. Czym kierować się podczas wyboru najlepszego modelu?

 

Na rynku znajdziemy mnóstwo urządzeń w rozmaitych cenach. Możemy spotkać proste kamerki samochodowe za około 100 złotych, jak również zaawansowane i naszpikowane gadżetami wideorejestratory za ponad 1000 złotych. Zarówno pierwsza jak i druga grupa nie jest odpowiednia dla kierowcy, który od czasu do czasu podróżuje i porusza się głównie w mieście. Dlaczego?

 

Najtańsze sprzęty nie zapewniają odpowiedniej jakości nagrań. Słaba rozdzielczość, obiektyw o wąskim kącie widzenia oraz brak stabilizacji obrazu sprawiają, że nagrania są bardzo kiepskiej jakości i w przypadku wątpliwości trudno traktować takie nagranie jako dowód np. w sądzie. Z drugiej strony, bardzo drogie urządzenia nie będą w stanie wykorzystać swoich możliwości podczas zwykłej eksploatacji w mieście. 

 

Wybierając optymalne urządzenie warto szukać takiego, które oferuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), posiada czujniki ruchu, możliwość zabezpieczenia ważnego nagrania przed skasowaniem, jak również stabilizację obrazu oraz możliwość nagrywania nawet po zmroku. To minimum, aby nagranie było wystarczająco czytelne i dobrej jakości, aby posłużyło jako ewentualny dowód dla policji w spornych sytuacjach. 

 

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Kamera samochodowa - na co zwracać uwagę przy zakupie?

  • ~ Maciej Konkretne kamerki już można wyłapać za 300-400zł. Mają podstawowe funkcje dla takich kamer. Sam mam kamerę z LAmaxa bo ogólnie to z tego co rozpoznałem to robią kamery sportowe więc na "nagrywaniu obrazu" to się znają. I faktycznie jestem zadowolony. Jedyne czego mi brakuje to WIFI ;) znajomy ma i w trasie jest to bardzo wygodne.

PARTNERZY SERWISU: