INTERNETCzym jest Spotify?

Czym jest Spotify?

Spotify weszło przebojem do Polski, zyskując tysiące użytkowników. Nic dziwnego – możliwości usługi są ogromne, a użytkowanie – w podstawowej wersji – darmowe. Każdy miłośnik muzyki powinien zainteresować się Spotify!

 

Czym jest Spotify? - zdjęcie

 

Spotify to usługa online oferująca możliwość odtwarzania muzyki bez opłat.  Na serwerach producenta znajdują się tysiące dyskografii wielu wykonawców. Oferta muzyczna składa się zarówno z nieznanych zespołów i solistów, jak i największych gwiazd takich jak Metallica, Avicii czy Shakira. Użytkownik może bez opłat  słuchać całych płyt lub pojedynczych utworów. 

 

By skutecznie wyszukiwać interesujących nas wykonawców, można skorzystać z funkcji sugerującej artystów (Odkrywaj muzykę). Ich twórczość jest najczęściej zbliżona do utworów wykonawców, których już słuchałeś. Mogą to być inne projekty muzyków, albo po prostu – zespoły z tego samego gatunku. Wygodę odkrywania muzyki gwarantuje funkcja szybkiego podglądu pozwalająca na sprawdzenie kilkunastu sekund utworu, a następnie powrót do słuchanej aktualnie muzyki. 

 

 

Czym jest Spotify? - zdjęcie 2

 

Dostęp do Spotify jest możliwy po założeniu darmowego konta. Wówczas otrzymujemy dostęp do aplikacji online otwieranej w oknie przeglądarki. Poza tym, mamy możliwość instalacji programu komputerowego, pełniącego rolę odtwarzacza muzycznego. Spotify oferuje również aplikacje na urządzenia przenośne: Android, iOS oraz Windows Phone. 

 

W aplikacji komputerowej, Spotify pozwala na instalację aplikacji (pluginów), rozszerzających możliwości programu. Są to zarówno dodatki pozwalające na pobieranie tekstu piosenek, jak i narzędzia ułatwiające wyszukiwanie muzyki: aplikacje prezentujące recenzje płyt czy zawierające toplisty najpopularniejszych wykonawców w stacjach radiowych. 

 

Słuchanie muzyki jest darmowe, jednak twórcy zarabiają na reklamach, które są dostarczane w formie banerów reklamowych w odtwarzaczu oraz dźwiękowych – między piosenkami. By usunąć tą niedogodność konieczne jest wykupienie abonamentu kosztującego niespełna 20 zł miesięcznie. W wersji płatnej, Spotify pozwala również na pobieranie piosenek na dysk twardy komputera lub telefonu. 

 

Czym jest Spotify? - zdjęcie 3

 

Na początku swojego istnienia Spotify posiadał poważne ograniczenie: użytkownik posiadający darmowe konto mógł spędzić tylko dziesięć godzin miesięcznie na słuchaniu muzyki. Teraz tego limitu nie ma, więc darmowe konto pozwala na słuchanie przez dziesiątki godzin.  Jeśli kochasz muzykę – musisz sprawdzić Spotify

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: