TECHNOLOGIECzym się różni telewizor 50hz od 100hz?

Czym się różni telewizor 50hz od 100hz?

TECHNOLOGIE 1

Planujesz kupić nowy telewizor, jednak zastanawiasz się czy lepiej wybrać 50 hz, czy też 100 hz? Poniżej podpowiadamy czym się różni telewizor 50hz od 100hz.

 

Czym się różni telewizor 50hz od 100hz? - zdjęcie

Na początek warto wyjaśnić czym jest Hz. Hz (inaczej herc) to jednostka miary częstotliwości SI, która oznacza liczbę cykli na sekundę. W odniesieniu do telewizorów Hz oznacza szybkość odświeżania obrazu na ekranie. Im większy współczynnik, tym odświeżanie jest szybsze, co wpływa bezpośrednio na jakość obrazu. Telewizory 100hz generalnie wyświetlają płynniejszy obraz, bez opóźnień w przypadku wielu szybkich akcji i ruchów kamery na ekranie.

Różnica dostrzegalna jest przede wszystkim w grach na konsole nowej generacji – niektóre gry mogą wywoływać drobne opóźnienia w telewizorach 50hz, czego nie można już stwierdzić w telewizorach 100hz. Różnice te są minimalne i dla przeciętnego użytkownika niemal niewidoczne, jednak wprawieni gracze dostrzegą różnicę choćby w najdrobniejszym spadku klatek animacji. Również w przypadku oglądania filmów w jakości Full HD z nośnika Blu-Ray obraz jest bardziej płynny na odbiorniku 100hz.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Czym się różni telewizor 50hz od 100hz?

  • ~ Olocki Film ma 24 klatki na sekundę, więc 50 hz (50 wyświetleń obrazu w ciągu sekundy) - wystarczy .

PARTNERZY SERWISU: