TECHNOLOGIENajlepsze gry akcji na Androida

Najlepsze gry akcji na Androida

TECHNOLOGIE 1

Android to system dający ogromne możliwości. Urządzenia mobilne z nim współpracujące to już nie tylko proste telefony. Dziś z powodzeniem mogą zastąpić komputery przenośne. Z powodzeniem pełnią także rolę mobilnego centrum rozrywki. Obecnie w sieci możemy znaleźć dziesiątki tysięcy bardziej lub mniej udanych gier. Poniższy tekst przeznaczony jest przede wszystkim dla fanów szeroko pojętego gatunku gier akcji. Opiszemy bowiem te, na które warto zwrócić uwagę. Główne kryteria wyboru? To nie tylko oprawa audio-wizualna, ale także grywalność, miodność oraz kilka pomniejszych czynników. Zapraszamy do lektury.

 

 

Na pierwszy ogień idzie Dead Trigger 2. Naszym zdaniem jedna z najlepszych, darmowych strzelanego przeznaczonych na platformę Android. Całość wygląda rewelacyjnie, a ponadto może pochwalić się wygodnym systemem sterowania i wciągającą ale jednocześnie banalnie prostą rozgrywką. Zadanie gracza polega na zbieraniu coraz to nowszych rodzajów broni, amunicji i rozwalanie wszystkiego po drodze. Owym "wszystkim" są coraz to liczniejsze hordy zombie, które atakują nas ze wszystkich stron. Cel? Przetrwać jak najdłużej i pochwalić się swoim wynikiem na online'owej tablicy. Niestety Dead Trigger 2 to tytuł, który bardzo szybko rozładowuje baterie w naszym smartfonie (głównie ze względu na wysokiej jakości grafikę i liczne efekty).

 

Najlepsze gry akcji na Androida - zdjęcie

 

Następny tytuł, niestety płatny to kultowe już GTA: San Andreas. Ta rewelacyjna gra akcji zdobyła swoją ogromną popularność głównie na PC. Od jakiegoś czasu jest dostępna także na urządzenia z systemem Android. Trzeba przyznać, że studio Rockstar Games odwaliło kawał dobrej roboty tworząc mobilne GTA. Należy zacząć od oprawy audiowizualnej. Nie mamy się tutaj do czego przyczepić - gra wygląda niemal identycznie jak wersja PC. Mamy do dyspozycji w pełni otwarty, trójwymiarowy świat, kilka rodzajów broni, auta oraz motocykle. Gracz wciela się w rolę niejakiego Carla, który wraca na stare śmieci do San Andreas. Po krótkim czasie nasz bohater zostaje wrobiony w morderstwo. Stoją za tym lokalni gliniarze. Aby móc się zemścić i oczyścić z zarzutów, Carl bierze sprawy w swoje ręce. Tak właśnie zaczyna się nasza historia. GTA San Andreas dostarczy wiele godzin świetnej rozrywki. Grand Theft Auto: San Andreas zaoferuje między innymi:

- łącznie około 80 godzin zabawy,

- kilka zdefiniowanych rodzajów sterowania, aby każdy mógł dopasować grę do własnych potrzeb,

- możliwość zapisywania stanu gry w chmurze.

Niestety Grand Theft Auto: San Andreas to gra przeznaczona dla posiadaczy wydajnych smartfonów i tabletów, które wyposażone zostały w co najmniej 2-rdzeniowe procesory oraz 1GB pamięci RAM.

 

Najlepsze gry akcji na Androida - zdjęcie 2

 

Na trzeciej pozycji coś znacznie mniej wymagającego zarówno pod względem doświadczenia, jak i pod kątem sprzętowym. Mowa tutaj o Angry Birds Star Wars II Free. Jest to już kolejna część genialnej serii Angry Birds - jednej z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. Tym razem gracz po raz drugi przeniesiony zostaje do świata Gwiezdnych Wojen, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć ze złowrogimi siłami świńskiego imperatora. W porównaniu do poprzednich części mamy tutaj do czynienia z jeszcze większą ilością poziomów, płynniejszą animacją oraz wysokiej jakości grafiką. Co więcej, w ręce gracza twórcy oddają ponad 30 różnych ptaków, z których każdy może pochwalić się innymi zdolnościami. Gra, pomimo prostego systemu sterowania i niewyszukanej fabuły oferuje godziny świetnej rozrywki. Polecamy zarówno nieco młodszym, jak i tym starszym fanom elektronicznej rozrywki.

 

Najlepsze gry akcji na Androida - zdjęcie 3

 

Na koniec proponujemy Temple Run 2. Nieco inny rodzaj akcji od poprzednio prezentowanych gier. Tym razem mamy do czynienia z tzw. runnerem. Zadanie gracza polega na sterowaniu postacią, która cały czas jest w ruchu i omijanie napotkanych po drodze przeszkód i pułapek. Całość z pozoru wydaje się prosta. Niemniej jednak gra z poziomu na poziom staje się coraz bardziej wymagająca i wymaga ogromne skupienia i dużego refleksu. Temple Run 2 może przy tym zaoferować miłą dla oka grafikę 3D oraz realistyczne efekty dźwiękowe. Co więcej, nie zajmuje wiele miejsca w pamięci, więc może być instalowana także na nieco starszych urządzeniach.

 

Najlepsze gry akcji na Androida - zdjęcie 4

 

Powyższa lista przedstawia gry, które warto mieć w swojej mobilnej kolekcji. Niemniej jednak, może sami macie inne propozycje, którymi chcielibyście się podzielić? Czekamy na Wasze wypowiedzi w komentarzach!

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Najlepsze gry akcji na Androida

  • ~ marwin Gry akcji PC stanowią największy element świata gier, są swojego rodzaju gatunkiem wywodzącym się zkonsoli, kiedy to dwa ganiające się piksele określały nam przeciwnika i gracza. Dzisiajmożemy obserwować rzeczywisty świat na monitorze, ponieważ grafika coraz bardziejupodabnia się do świata rzeczywistego. Dobre gry akcji:

PARTNERZY SERWISU: