MOBILEDarmowe gry logiczne na Android

Darmowe gry logiczne na Android

Co może łączyć ze sobą świetną zabawę oraz rozwój intelektualny? Te dwie rzeczy z pewnością znajdziecie podczas grania w gry logiczne. Obecnie na urządzenia mobilne z systemem Android można znaleźć dziesiątki, a nawet setki darmowych gier logicznych. Niestety nie wszystkie spełnią Wasze oczekiwania. Poniżej znajdziecie te, które naszym zdaniem wybijają się z tłumi i warto się nimi zainteresować.

 

2048 Number puzzle game

Na początek niezwykle popularna ostatnimi czasy, darmowa gra o nazwie 2048 Number puzzle game. Zasada jest bardzo prosta - na planszy widzimy liczby. Musimy łączyć je ze sobą w taki sposób, by na końcu powstała dokładnie liczba 2048. Całość z pozoru wydaje się banalna, ale uwierzcie mi - nie jest. Owszem, pierwsze etapy przyzwyczajają nas do rozgrywki i pozwalają bez większych trudności osiągnąć pożądany wynik. Zabawa zaczyna się po pewnym czasie. 2048 potrafi równie dobrze bawić, co frustrować. Niemniej jednak na pewno warta jest spróbowania. Całość okraszona jest bardzo prostą oprawą graficzną oraz nie przeszkadzającą oprawą dźwiękową. Doskonała rozrywka np. podczas jazdy komunikacją miejską.

 

Darmowe gry logiczne na Android - zdjęcie

 

Krzyżówki po polsku

Krzyżówki po polsku to rodzima aplikacja, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na rozwiązywanie krzyżówek na ekranie naszego smartfona lub tabletu. Doskonale zastępuje niewygodne książeczki z krzyżówkami i co najważniejsze jest całkowicie darmowe. Gra zaoferuje między innymi polską wersję językową, trzy zróżnicowane poziomy trudności oraz stale powiększającą się bazę danych z hasłami. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta i wygodna nawet w czasie korzystania z telefonu z niewielkim ekranem dotykowym. Polecamy na długie, zimowe wieczory.

 

Darmowe gry logiczne na Android - zdjęcie 2

 

Sudoku Free

Sudoku to niezwykle stara, japońska łamigłówka liczbowa. Polega na wpisywaniu brakujących cyfr do diagramu w taki sposób, by utworzyły odpowiedni ciąg liczbowy. Sudoku Free to jedna z lepszych propozycji jeśli chodzi o sudoku na Androida. Gra została zoptymalizowana zarówno pod niewielkie ekrany smartfonów, jak i większe ekrany tabletów HD. Dla tych, którzy nie poznali dotąd zasad gry w sudoku, Sudoku Temple oferuje prosty samouczek, który w czasie gry krok po kroku wytłumaczy na czym to wszystko polega. Gra ponadto nie zajmuje wiele miejsca w pamięci i może być instalowana nawet na nieco starszych urządzeniach.

 

Darmowe gry logiczne na Android - zdjęcie 3

Milionerzy

Na koniec coś dla tych, którzy zawsze marzyli wystąpić w telewizyjnym show, ale zawsze coś stawało im na przeszkodzie. Mobilna wersja jednego z najpopularniejszych teleturniejów - Milionerzy. Gra dostępna jest całkowicie za darmo. Co ważne, całość jest w języku polskim - tak menu, jak i pytania oraz odpowiedzi. W bazie znajdziemy setki pytań, więc możemy być pewni, że ich powtarzalność będzie znikoma, co zapewni wiele godzin dobrej zabawy. Mamy tutaj do czynienia, podobnie jak w przypadku prawdziwych Milionerów z trzema kołami ratunkowymi - telefon do przyjaciela, 50/50 oraz pytanie do publiczności. Niestety po przejściu przez wszystkie pytania na naszym koncie nie pojawi się okrągła sumka. Mimo to warto zagrać!

 

Darmowe gry logiczne na Android - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: