INTERNETGoogle Chrome: Praktyczne porady cz. 2

Google Chrome: Praktyczne porady cz. 2

Oto kolejna część porad dotyczących popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome. Wiemy już, że logowanie się na swoje konto ma wiele korzyści i pozwala zapisywać zakładki i historię z możliwością dostępu na innych urządzeniach. Dziś sprawdzimy, jak automatycznie otwierać wiele stron podczas uruchamiania przeglądarki oraz przypinać często używane zakładki. 

 

Automatyczne otwieranie wybranych stron

 

Jeśli codziennie uruchamiając przeglądarkę internetową odwiedzamy te same, ulubione strony, warto zautomatyzować ten proces. Jest to szybkie i komfortowe rozwiązanie, gdyż po chwili od uruchomienia przeglądarki, praktycznie jednym kliknięciem uzyskujemy dostę nawet do kilkunastu stron internetowych. 

 

Konfiguracja jest bardzo prosta i ogranicza się do kilku kliknięć oraz wpisania adresów stron. W pierwszej kolejności przechodzimy do opcji i w zakładce podstawowej wybieramy opcję „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron”. Teraz wystarczy wpisać preferowane strony. Od teraz przy uruchamianiu przeglądarka Google Chrome otworzy wybrany zestaw stron. 

 

Google Chrome: Praktyczne porady cz. 2 - zdjęcie

 

Przypinanie często używanych kart

 

Już od kilku wersji przeglądarka Google Chrome pozwala blokować na pasku kart najczęściej używane zakładki. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności klikamy na dowolną kartę prawym klawiszem myszy i wybieramy polecenie Przypnij kartę. Przypięte karty są zawsze widoczne po lewej stronie ekranu. 

 

Google Chrome: Praktyczne porady cz. 2 - zdjęcie 2

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: