INTERNETGry w przeglądarce? Co ciekawego znajdziemy w Chrome Web Store?

Gry w przeglądarce? Co ciekawego znajdziemy w Chrome Web Store?

Dawno minęły czasy, gdy przeglądarka internetowa była tylko narzędziem do otwierania stron WWW. Dziś takie programy jak Chrome mogą być centrum multimedialnym całego komputera. W potężnych zasobach sklepu Chrome Web Store możesz odnaleźć tysiące gier. 

 

Gry w przeglądarce? Co ciekawego znajdziemy w Chrome Web Store? - zdjęcie

 

W Chrome Web Store znajdziesz aplikacje pozwalające na zarządzanie przeglądarkowymi grami online np. Grepolis czy Farmerama. Znajdują się również aplikacje powiązane z grami free to play, których uruchomienie wiąże się z instalacją klienta np. Need for Speed World. Poza tym, dużą grupą są tradycyjne, niewielkie tytuły znane z platform mobilnych np. Angry Birds czy Plants vs Zombies.  W zasobach sklepu znajdziesz gry online oraz te zawierające kampanię dla pojedynczego gracza. Produkcje są bardzo różnorodne: strategiczne, logiczne, sportowe, wyścigowe, strzelanki i karcianki. Oferta jest duża, a większość tytułów jest dostępna za darmo. W sklepie zamieszczono również wersje demo gier sprzedawanych w sklepach np. From Dust.

 

Przeglądając zasoby Chrome Web Store i wybierając aplikacje do instalacji, warto zwracać uwagę na uprawnienia. Dobrym przykładem jest tutaj Battlefield Play4Free. Producent gry chce mieć dostęp do danych na komputerze i historii odwiedzanych witryn. Jako, że gra jest dostępna również w wersji poza Chrome Web Store, warto w takim wypadku zrezygnować z instalacji gry w przeglądarce, ze względu na prywatność. 

 

Gry w przeglądarce? Co ciekawego znajdziemy w Chrome Web Store? - zdjęcie 2

 

Jakie są zalety instalacji aplikacji w przeglądarce? Dzięki funkcji synchronizacji możesz w prosty sposób przywrócić bibliotekę wszystkich zainstalowanych programów i gier po sformatowaniu dysku, awarii czy zakupie nowego komputera. Nie musisz instalować gier, wyszukiwać ich – wszystko zrobi za Ciebie automat, bo każdy zainstalowany produkt jest przypisany do twojego konta Google. Jest to również gwarancja, że każda aplikacja będzie aktualna – Chrome samodzielnie aktualizuje je do najnowszej wersji. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: