MOBILEDarmowe gry multiplayer na Android

Darmowe gry multiplayer na Android

Granie w trybie wieloosobowym w sieci jeszcze do niedawna było domeną pecetowców. Niemniej jednak od jakiegoś czasu trend ten zaczął się zmieniać i także posiadacze konsol zaczęli tłumnie korzystać z rozgrywek sieciowych. Teraz dołączają do nich także gracze posiadający urządzenia mobilne z systemem Android. Multiplayer to obecnie podstawowy tryb w wielu grach na smartfony czy tablety. Poniższy ranking przedstawi te tytuły, które zdaniem redakcji należą do najlepszych, darmowych gier wieloosobowych.

 

 

FIFA 14

Na początek kolejna już odsłona najpopularniejsze na świecie serii gier piłkarskich - FIFA 14. Tytuł ten poza rewelacyjną, jak na możliwości urządzeń mobilnych, oprawą audio-wizualną zaoferuje także kilka ciekawych trybów rozgrywki, w tym tryb multiplayer. Gracz ma tutaj możliwość zagrania szybkiego meczu z przeciwnikami z całego świata łącząc się z serwerem poprzez Internet. Do naszej dyspozycji jest aż 33 ligi, co daje nam około 600 drużyn i ponad 16 000 licencjonowanych zawodników. Przyznać trzeba, że jest w czym wybierać.

 

Darmowe gry multiplayer na Android - zdjęcie

 

Warlings

Kolejnym, godnym polecenia tytułem, który pozwoli nam zmierzyć się z żywym przeciwnikiem jest Warlings. To nic innego, jak klon popularnej niegdyś serii Worms, która wydana została przez studio Team17. Warlings umożliwia rozgrywkę mulitplayer poprzez łączność Bluetooth. Dzięki temu będziemy mogli zmierzyć się na polu bitwy ze naszymi znajomymi. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność dość bliskiego kontaktu (Bluetooth działa do około 10-20 metrów) z drugim graczem. Niemniej jednak zabawa przy tej grze jest naprawdę przednia! Do naszej dyspozycji oddanych zostało między innymi sześć różnorodnych plansz, kilkanaście rodzajów broni oraz kilka drużyn. Całość została dodatkowo okraszona przyjemną dla oka, kreskówkową grafiką i całą masą dobrego humoru. Warlings to doskonała alternatywa dla na przykład tradycyjnych gier planszowych.

 

Darmowe gry multiplayer na Android - zdjęcie 2

 

MiniSquadron LITE

Na trzeciej pozycji uplasowała się gra o nazwie MiniSquadron LITE. To darmowa odmiana MiniSquadron, która oferuje nieco mniejszą funkcjonalność. Niemniej jednak pozwala użytkownikom na grę wieloosobową poprzez sieć WiFi. Rozgrywka w MiniSquadron polega na podniebnej walce myśliwców z przymrużeniem oka. Całość bowiem ma typowo arcadowy charakter i może nieco przypominać Worms'y. Jednak tutaj ruchy graczy nie są turowe przez co akcja jest znacznie bardziej dynamiczna. Na początku wybieramy jeden spośród ponad pięćdziesięciu myśliwców, po czym zostajemy rzuceni w wir walki do losowo wybranej planszy. Warto dodać, że system sterowania został doskonale zoptymalizowany pod niewielkie ekrany dotykowe, przez co sama rozgrywka staje się bardzo przyjemna i intuicyjna.

 

Darmowe gry multiplayer na Android - zdjęcie 3

 

Asphalt 8: Airborne

W naszym zestawieniu nie mogło rzecz jasna zabraknąć gry wyścigowej. Jeśli mowa o wyścigach na Androida od razu na myśl przychodzi Asphalt. Najnowsza odsłona tej rewelacyjnie wyglądającej serii, czyli Asphalt 8: Airborne poza trybem dla jednego gracza oferuje także rozgrywkę wieloosobową. Multiplayer pozwala na dołączenie do jednego wyścigu nawet do 8 graczy. Całość rozgrywa się poprzez WiFi. Dzięki temu możemy zmierzyć się z rywalami z całego świata. Poza pojedynczym wyścigiem mamy tutaj do czynienia z tzw. wyzwaniami. Możemy rzucić wyzwanie swoim znajomym i zmierzyć się z nimi na ustalonej wcześniej trasie. Dodatkowo świetna oprawa audio-wizualna dodaje grze realizmu. Niestety Asphalt 8 jest dość wymagającym pod względem sprzętowym tytułem.

 

Darmowe gry multiplayer na Android - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: