GRYFallout 4 grą roku wg. BAFTA! Zaskoczeni?

Fallout 4 grą roku wg. BAFTA! Zaskoczeni?

Niedługo po premierze gry Fallout 4, ze wszystkich stron na produkcję polały się potoki krytyki. Fani twierdzili, że nie jest to pełnoprawny następca, że błąd siedzi na błędzie i błędem pogania, że gra wyszła za wcześnie, jest niedopracowana itp. Teraz, krytyka zamilkła, a pojawiły się słowa pochwały. Czy Fallout 4 to gra, która zyskuje przy bliższym poznaniu? Wydaje się, że tak, a dowody opisujemy niżej.

 

Niedawno poznaliśmy najlepsze gry zeszłego roku według BAFTA, czyli Brytyjskiej Akademii Gier Video. Jej zdaniem, na największe pochwały zasłużyły następujące gry: Batman: Arkham Knight, Fallout 4, Bloodborne, Her Story oraz Rocket League. Najważniejszą nagrodę zdobył właśnie Fallout 4 wygrywając między innymi z taką potęgą, jak nasz rodzimy Wiedźmin 3. 

 

Fallout 4 grą roku wg. BAFTA! Zaskoczeni? - zdjęcie

 

Czy wygrana Fallouta 4 to zaskoczenie? Na pewno wielka niespodzianka, choć niesprawiedliwym byłoby stwierdzenie, że gra na to w ogóle nie zasłużyła. Początki były ciężkie i trochę niemrawe, ale twórcy odzyskali zaufanie fanów tworząc liczne poprawki, łatki i ciekawe dodatki. Z drugiej strony wygrana z monopolistą wszystkich plebiscytów – Wiedźminem 3 – może być sporym zaskoczeniem. Ale może to i lepiej? Czasami warto wyróżnić dla zachęty jakieś brzydkie kaczątko.

 

Na uwagę zasługuje również wyróżnienie innych produkcji np. Rocket League, czyli ciekawej i udanej hybrydy wyścigów i piłki nożnej oraz Her Story, która jest całkiem oryginalną przygodówką o zabarwieniu detektywistycznym. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: