INTERNETJaka jest alternatywa dla wyszukiwarki Google?

Jaka jest alternatywa dla wyszukiwarki Google?

Wyszukiwanie treści w Internecie zostało zdominowane przez Google, ale o swoje miejsce na rynku walczą również inne marki. Dziś przyjrzymy się jaka jest alternatywa dla tego monopolisty.

 

 

Największym konkurentem jest Bing – wyszukiwarka Microsoftu charakteryzująca się dobrą skutecznością (jakość wyników) oraz świetną prezentacją – schludny interfejs, świetne zdjęcia w tle – to przyciąga do Bing. Wyszukiwarka jest dostępna w polskiej wersji językowej. 

 

 

Drugim mechanizmem wyszukiwania jest Yahoo!, jednak w Polsce nie jest to popularne rozwiązanie. Serwis jest dostępny w polskiej wersji językowej. Do minusów można zaliczyć niebyt nowoczesną prezentację wyników.

 

 

Trzecią wartą uwagi wyszukiwarką jest DuckDuckGo – niezależny projekt, który wyróżnia się wysokim poszanowaniem prywatności. Producent zapewnia, że nie magazynuje żadnych informacji o wyszukiwaniach, nie stara się łączyć wyników do sugerowania reklam. Dla osób próbujących zapewnić sobie anonimowość w sieci (co nie jest w 100% możliwe) – DuckDuckGo wydaje się najlepszą propozycją. 

2+2=